Zálohování poznámek v Evernote 2. díl

Předchozí díl o zálohování Evernote poznámek vás provedl možnostmi exportu do ENEX souborů. Dnes tento proces zautomatizujeme a ukážeme si, jak pustit zálohování z hlavy díky možnostem služby cloudHQ.

K nastavení automatických záloh se zaregistrujeme do služby cloudHQ. Pro samotnou registraci je potřeba mít zřízený Google účet. Po registraci se automaticky aktivuje 15-ti denní trial verze (Premium Plan), která naprosto stačí pro vyzkoušení si všech nabízených možností. A jak jistě tušíte, budeme po vypršení této trial verze vtaženi do rozhodování, zda si pořídit také jednu z placených variant či nikoliv. Ale abych nepřeskakoval…

Jakmile dokončíme registraci a přihlásíme se, je potřeba nastavit služby, které nám poslouží k zálohování. Na záložce Manage Services a sekci Add Services přidáme jednotlivé položky (v mém případě Evernote jako zdroj a Google Drive, kam chci poznámky zálohovat) a autorizujeme. Služby se nám po autorizaci zobrazí v horní části této obrazovky. Druhým krokem je spojení služeb – to provedeme v záložce Synchronize a sekci Synchronization Pairs. Klikneme na Add Synchronization Pair a necháme si zobrazit průvodce nastavení. Způsobem drag&drop přetáhneme do prvního pole Evernote (je poté potřeba potvrdit klepnutím na tlačítko Select) a do druhého Google Drive (případně jinou službu, kam chceme poznámky zálohovat). Doporučuji přepnout také na „jednocestnou synchronizaci“ klepnutím na tlačítko Switch to one-way sync. Pokaždé, když přetáhneme požadovanou službu, budeme dotázáni na zápisníky/zásobníky/tagy, které chceme zálohovat, případně adresáře, kam se mají zálohy automaticky ukládat.

Výběr služeb k synchronizaci v cloudHQ

Po určení služeb se nám zobrazí Synchronization Options, kde určíme, do jakých formátů chceme poznámky ukládat. Zvolit můžeme cokoliv od ENEX souborů, přes PDF či HTML, až po TXT, MSWord či ODT. Nastavení dokončíme klepnutím na Synchronize Continuously, chceme-li zálohovat automaticky všechny změny v Evernote, případně Synchronize Once, chceme-li zálohovat pouze jednou (nyní).

Záloha Evernote do Dropbox

Volba, zda po uběhnutí 15-ti denní zkušební doby zvolíme některou z placených variant, je samozřejmě jen na vás (budete-li využívat cloudHQ pouze pro Evernote, bude vás stát $4.90 měsíčně, případně $49.90 ročně). Kompletní ceník najdete zde. Osobně nyní využívám verzi zdarma a automaticky zálohuji pouze některé ze zápisníků. Zaregistrujete-li se k služebě cloudHQ přes tento odkaz, pomůžete mi v rozšíření počtu poznámek, které mohu přenášet.

Dejte nám vědět, jestli je pro vás tento způsob zálohování vyhovující. Pokud si nebudete vědět rady s nastavením, určitě pište do diskuze, rádi poradíme.

Zálohování poznámek v Evernote 2. díl
3 (60%) 2 votes

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
Starší příspěvky:
Mohiomap
Mohiomap – vizualizujte strukturu svých poznámek v Evernote

Evernote je vynikající nástroj pro zachycení poznámek, hodně lidí však neustále bojuje s organizací a orientací v uspořádání zápisníků a...

Zavřít