Web Clipper pro Safari se dočkal aktualizace

Dnes byla vydána aktualizace nástroje Web Clipper pro internetový prohlížeč Safari (již dříve byla aktualizace dostupná pro prohlížeč Chrome). Pro ty z vás, kdo nevědí, co to Web Clipper je – jedná se o doplněk internetového prohlížeče, který umožňuje jednoduše vytvářet poznámky, kdy si jako hlavní zdroj bere webovou stránku (kompletní web, články nebo jen odkazy). Doplněk nyní prošel nejen kompletní změnou designu, ale přibylo také několik nových funkcí. A na co nového se můžete těšit?

Vystřihni a sdílej

První z novinek je možnost Clip and Share. Co to znamená v praxi? Vytvoříte výstřižek, vložíte anotace (poznámky k výstřižku), klepnete na tlačítko Share ve spodní části obrazovky a vyberete si, zda chcete tento výstřižek sdílet na sociální síti (k dispozici je Facebook, Twitter a LinkedIn) nebo prostřednitvím e-mailu. Už teď mám v hlavě mraky nápadů, jak toto využít.

Evernote Web Clipper - sdílení

Vytvoř snímek

Díky nové možnosti Screenshot v sekci Clip jste schopni vytvořit screenshot libovolné velikosti z obrazovky webového prohlížeče. Nemusíte se tedy již omezovat na článek, web či jen URL, ale vytvoříte si snímek jakéhokoliv místa aktuální stránky.

Evernote Web Clipper - výstřižek

Anotace

Pokud znáte nástroj Skitch, bude vám tento doplněk povědomý. Implementace do Web Clipperu posouvá možnosti anotací o další stupínek směrem vzůru. Procházíte-li web, můžete postupně přidávat anotace do webové stránky a máte-li hotovo, klepnete na Save a poznámka se založí včetně vámi vytvořených anotací. Jedna z věcí, které jsem moc chtěl, je konečně tady.

Evernote Web Clipper - anotace

Záložky

Funkce založení poznámky s pouhým odkazem na web tady byla již v předchozí verzi. Nyní však Evernote tuto funkci rozšiřuje o krátkou ukázku textu z webu a obrázek (náhled), který doplní URL, jež se vám uloží do poznámky.

Evernote Web Clipper - záložky

Výběr článku

Stejně jako v předchozí verzi Web Clipperu je možné vybrat z webové stránky pouze článek a uložit jej bez dalších zbytečností kolem. Nyní však obsahuje rozšíření také možnost přidávat a ubírat obsah prostřednictvím tlačítek +/- nebo šipek na klávesnici.
Evernote Web Clipper - článek

Zjednodušení obsahu

Na předchozí bod navazuje také implementace řešení, které známe z nástroje Clearly – ořezání webové stránky o veškeré zbytečnosti a ponechání “čistého” článku (nebo jiného obsahu) pro pozdější využití. Reklamy a okolní nadbytečné prvky tak nebudou bránit v pohodovém čtení bez vyrušování a zůstane právě jen vybraný obsah.

 

Nový Web Clipper pro Safari mě velmi mile překvapil a jsem rád, že se Evernote produkty neustále posouvají správným směrem. Jednodušší využívání a zároveň přidání nových funkcionalit – skvělá kombinace. Těším se, až jej začnu naplno využívat. Začal jsem při testování v rámci tohoto článku a na vlastní kůži okusil, že je výborný.

A vy už jste jej vyzkoušeli? Co na něj říkáte?

Ohodnoťte článek

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
 • Vlado Schneider

  Fajn článok, vynikajúca služba. V Chrome to bolo super a teším sa, že už aj WebClipper pre Safari už dospel.
  Otázka: na iných weboch píšete o tom, že používate na prácu len papier a iPad. Je to stále tak? Znamená to, že web Clipper pre Safari je funkčný aj v iPade?

  • Lifenotes_cz

   Také nás to potěšilo.

   K mé práci – své nástroje jsem opět doplnil o MacBook (White), začal jsem pracovat na projektech které jej vyžadují. Pro iOS verzi (iPad, iPhone) Safari je stále k dispozici funkční původní bookmarklet pro web clipping, který dělá velmi podobnou službu.

   Daniel

   • Vlado Schneider

    OK, dík za odpoveď. Keďže jeden white doma mám, môžem sa spýtať, či na ňom už používate Mavericks a ak áno s akou veľkou RAM? Práve riešim nákup RAM, tak sa zíde užívateľská skúsenosť. Vopred ďakujem za ochotu podeliť sa o vedomosť/skúsenosť.

    • Lifenotes_cz

     Používám, od prvního dne, kdy jej vydali. Vše funguje rychleji a lépe. Z hlediska osazení – je to model Mid 2010 a mám 4GB RAM.

     Určitě se rádo stalo.

     Daniel

 • Vlado Schneider

  Dnes som objavil fajnovú vychytávku Web Clipper (Chrome) v Gmail. Ak použijem Web Clipper v aktívnom okne Gmailu, tak Web Clipper ponúkne štandardne možnosť urobiť screenshot alebo uložiť konverzáciu (ak sa nejedná o samostatnú správu, konverzáciu). Vymyslené je to, že si môžem vybrať z konverzácie správy, ktoré chcem Web Clipperom spracovať. http://goo.gl/CKPnG9

  • Je to tak. A „speciální“ možnosti má WebClipper také nad PDF soubory otevřenými ve webovém prohlížeči.

 • Pingback: Poznámky z knih v Evernote? Proč ne! | LifeNotes()

 • Pingback: 3 tipy pro polo-automatické poznámky | LifeNotes()

 • Pingback: Neobvyklé případy užití Evernote - LifeNotes()

Starší příspěvky:
Evernote projekt
Jak na projekty s Evernote

Evernote je nejen skvělý archivační systém, ale zároveň slouží velmi dobře jako praktický nástroj při řízení projektů. Jak? Ukážeme si...

Zavřít