Využívejte syntaxi pro zakládání poznámek z e-mailů

Pravděpodobně již víte, že je ke každému z vašich Evernote účtů přiřazena také e-mailová adresa, která slouží k jednoduchému založení poznámky. Ve chvíli, kdy na tuto adresu odešlete e-mail, je ve vašem hlavním zápisníku založena nová poznámka, do níž je zkopírován předmět a obsah této zprávy. Často se však stává, že chcete poznámku zařadit do některého ze zápisníku (ne do hlavního), případně do poznámky vložit štítky. Toto je samozřejmě možné provést při „čištění“ hlavního zápisníku, nicméně lze také (a mnohdy je to mnohem efektivnější) využít možnost zatřídit poznámku automaticky okamžitě po odeslání do Evernote. Jak na to?

Vše, co musíte provést, je jednoduchá úprava předmětu e-mailu před odesláním na adresu pro zakládání poznámek. Pokud jste tak ještě neučinili, zjistěte si adresu, kterou máte v rámci vlastního Evernote účtu určenou pro zakládání poznámek z došlých e-mailových zpráv. Najdete ji ve webovém prostředí na Account Settings >> Account Summary >> Email Notes to (podívejte se případně na část videokurzu, který vás k adrese dovede). Adresu si uložte mezi své kontakty (jméno kontaktu může být třeba Evernote).

Evernote a vaše e-mailová adresa

Vyberte e-mail, ze kterého chcete vytvořit poznámku a klepněte na přeposlání. Do pole pro příjemce zprávy vložte e-mailovou adresu Evernote, kterou jste v předchozím kroku dohledali.

Evernote a zadání příjemce v e-mailu

Pokud chcete změnit název poznámky, upravte pole předmět. Tímto krokem však úpravy nekončí, jelikož právě v rámci tohoto kroku máte možnost změnit zápisník i štítky pro novou poznámku. Specifikaci zápisníku provedete dopsáním symbolu „@“, který bude následovaný názvem existujícího zápisníku (např. @Recepty), do pole předmět. Pro přidělení štítků doplňte do stejného pole symbol(y) „#“ následované názvy existujících štítků (např. #maso #drůbež #Marie). Na obrázku níže naleznete příklad struktury předmětu pro archivaci přihlášky do kurzu Evernote.

Syntaxe předmětu pro Evernote

Pozor na to, že zápisníky a štítky, které zadáte, musí v Evernote fyzicky existovat a pokud uvedete neexistující název, zápisník ani štítek automaticky nevzniknou.

Zatříděním to ale nekončí. Využíváte-li připomínky (reminders), které jsou součástí Evernote, mohlo by se vám líbit také jejich vytváření prostřednictvím dalšího z prefixů, a to „!“ (např. !2013/12/31). Postup je identický se zadáním zápisníků nebo štítků a po odeslání do Evernote a založení vznikne u dané poznámky také připomínka s vámi uvedeným datumem.

Jakmile si tyto tři jednoduché symboly a způsob jejich využití osvojíte, uvidíte, že si ulehčíte organizaci vašeho Evernote systému. Těmito kroky ušetříte několik minut při třídění hlavního zápisníku a zpracování nahromaděných informací tak bude rychlejší.

Využíváte syntaxi pro automatické třídění či připomínkování u přeposílání e-mailů již teď? Jak vám funguje?

Ohodnoťte článek

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
Starší příspěvky:
Nový rok a revize Evernote
Revize Evernote systému jako součást úklidu

Chybí něco málo přes týden a začne nám rok 2014. Čas předsevzetí a vizí, ze kterých přežijí jen ty nejsilnější....

Zavřít