Využijte Evernote pro evidenci dárků

Článek je ukázkou z knihy Síla Evernote – Jak na život bez papírů, která bude vyjde v posledním čtvrtletí 2015. Chcete-li se včas dozvědět o přesném dni, kdy kniha vyjde, předplaťte si náš newsletter zadáním e-mailové adresy v pravém horním rohu této stránky.

Vánoce, narozeniny, výročí a další významné události. Prožíváme je několikrát ročně. A samozřejmě si řada z nás vzpomene na to, jak chtěla potěšit svého blízkého drobným dárkem. V danou chvílí těžko lovíme z paměti tu konkrétní věc, nad kterou se před půl rokem dotyčný rozplýval. A protože Evernote má paměť jako slon, není důvod, proč toho nevyužít.

Jak dárky zapisovat

Běžně si během celého roku poznamenávám u klientů, známých i rodiny nápady na dárky, o kterých se ostatní zmíní, případně mě napadnou během spolupráce nebo komunikace. Vše padá do zápisníku „.INBOX Personal„, do kterého zaznamenávám všechny příchozí myšlenky, nápady a články z osobní oblasti. Formát, v jakém dárky zapisuji, nijak neřeším, často si k nim však připisuji různé varianty nebo důvod, proč si to dotyčný přeje.

Pro zaznamenání používám nejčastěji mobilní zařízení. Na Android tabletech nebo telefonech se k tomu hodí doinstalovaná aplikace Evernote Widget, díky které to mohu provést během několika vteřin. Podobný widget máte automaticky k dispozici také na iOS zařízeních ihned po instalaci Evernote. Uložení nápadu je tak bleskové.

Evernote Widget Evernote Widget iOS

Zatřiďte dárky tak, ať je najdete

Ve chvíli kdy provádím zpracování vstupního zápisníku (cca 1-2x týdně), rozdělím vstupní poznámky s dárky do speciálního zápisníku „O Dárky„. Každý významný člověk má v mém systému jednu poznámku, do které přepíšu (případně zkopíruji a vložím) aktuální nápady. Stejně tak přiřadím jednotlivým poznámkám štítek se jménem dotyčného („@Daniel Gamrot„) a štítek „dárek„. Usnadní mi to potom vyhledávání napříč celým rozsáhlým systémem.

Evernote dárky

A jak tedy na hledání?

Dohledání dárků ve chvíli, kdy s nimi chci pracovat, je velmi rychlé. Hledám vždy na základě štítků a to tak, že použiji dotaz tag:“@Daniel Gamrot“ tag:dárek, díky kterému mi vypadne jediná poznámka s dárky pro konkrétního člověka. Stačí si poté jen vybrat z námětů, které mě v průběhu roku průběžně napadaly.

Evernote hledání dárků

Tento systém evidence a hledání je velmi prostý, ale ušetří moře času a energie. Všechny náměty máte ve svém telefonu nebo počítači a jsou tak k dispozici téměř kdykoliv.

Evidujete dárky jiným způsobem? Napište a podělte se s ostatními.

Využijte Evernote pro evidenci dárků
5 (100%) 1 vote

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
Starší příspěvky:
Evernote a e-mail
Jak uložit e-mail do Evernote bez placené verze

S nově příchozími variantami Evernote verzí došlo také ke změnám funkcionalit, které můžete jako uživatel té neplacené používat. Jedním z nejzásadnějších škrtů...

Zavřít