Vizitky v Evernote krok za krokem

Poslední dobou se s články a informacemi kolem skenování vizitek roztrhl pytel. Aby ne – jedná se o skutečně užitečnou a čím dál tím lépe fungující nástroje v Evernote pro iOS. Na LifeNotes jsme se o ní jen okrajově zmínili v době, kdy byla tato funkce novinkou a na školeních využití Evernote s LifeNotes je to jedna z nejoblíbenějších funkcí. Když procházím Twitter i internetové diskuze, všímám si, že ne vše je z hlediska jejího využívání jasné, a proto jsem se rozhodl přiblížit krok za krokem způsob, jak tuto skvělou funkci využívat.

A ještě než skočíme na popis a možnosti využití této funkcionality, koukněte také na nově vypsaný webinář zdarma, který proběhne 20. května 2014 od 17h a tématem bude právě Evidence kontaktů v Evernote. Ale teď už pojďme na to.

Nastavení pro ukládání vizitek

 1. V nastavení účtu v mobilní verzi Evernote na iOS jděte do Obecné >> Camera >> Business Cards.
 2. Pokud chcete využít spojení s LinkedIn, v sekci LinkedIn klepněte na Připojit a zadejte své uživatelské jméno a heslo.
 3. V sekci My contact info můžete doplnit své kontaktní údaje (o jejich využití píši dále).
 4. Nastavte v sekci Zápisník, kam se mají vizitky ukládat. Totéž udělejte pro štítky o úroveň níž.
 5. Chcete-li při naskenování vizitky rovnou ukládat do svého adresáře v mobilním zařízení, zapněte funkci Save Contact Info To Contacts.

Nastavení vizitek v Evernote

Jak naskenovat vizitku

 1. V Evernote spusťte akci CAMERA (fotoaparát).
 2. V prostředí CAMERA nalistujte funkci zcela vpravo – BUSINESS CARD; zobrazí se nadpis „Looking for card“, který signalizuje zahájení snímání vizitky.
 3. Položte vizitku na rovnou plochu (ideálně s barvou kontrastní vůči barvě vizitky) a zaměřte ji „pulzujícím“ rámečkem.
 4. Jakmile se vám to povede, Evernote sám zaostří, oznámí vám to nápisem Taking picture a sejme vizitku.

Snímání vizitky v Evernote

Úprava kontaktu

 1. Máte-li účet Evernote propojený s LinkedIn (viz krok 2 v části Nastavení ukládání vizitek), dojde k automatickému prohledání databáze této sociální sítě a doplnění chybějících údajů (fotka, pracovní pozice, e-mailové adresy, telefonní čísla, …).
 2. Ručně upravte klepnutím na jakýkoliv z údajů a následnou editací všechny špatně přečtené či chybějící údaje.

Úprava kontaktu v Evernote

Uložení vizitky

 1. Pokud naskenovaná vizitka neodpovídá vašim představám, klepněte na ikonu odpadkového koše vpravo dole a proces opakujte.
 2. Klepnutím na potvrzovací tlačítko vpravo nahoře vizitku uložíte do svého Evernote.
 3. Bude vám nabídnuta možnost skenovat další vizitku či odeslat své vlastní kontaktní údaje, které jste vyplnili v kroku 5 části Nastavení ukládání vizitek, osobě, jejíž kontaktní údaje jste právě z vizitky načetli. Vyberte dle libosti.
 4. Vizitka bude uložena do vámi nastaveného zápisníku se štítky, které jste si zvolili v kroku 4 části Nastavení ukládání vizitek.

Vizitka v Evernote

Co jste získali

 1. Máte jednoduše dohledatelný záznam o kontaktu včetně vizuální části – vizitky – ve vašem zápisníku.
 2. Zápisník můžete sdílet v týmu nebo firmě (pokud máte Business verzi Evernote, vytvořte si takto snadno firemní „vizitkář“).
 3. Můžete odeslat kontakt na obchodního partnera svým kolegům, kteří se chystají na schůzku.
 4. Využíváte-li připomínky (Reminders), můžete je aplikovat také na poznámku s vizitkou a nechat si tak například připomenout v konkrétní den a čas, kdy máte danou osobu kontaktovat.
 5. Přímo v poznámce s vizitkou můžete měnit kontaktní údaje nebo využít možnost uložit informace do vašeho adresáře v mobilním zařízení (není-li nastaveno automatické ukládání) nebo zaslání vlastních kontaktních údajů dotyčné osobě (ty přijdou ve formátu, který vidíte na obrázku níže).

Odeslané kontaktní údaje z Evernote

Věřím, že vám těchto pár kroků pomůže k další práci s vizitkami v Evernote. Pokud by vám to nestačilo, určitě se přihlaste na webinář 20. května 2014 od 17h. Používáte-li funkcionalitu pro ukládání vizitek i jinak, určitě dejte vědět – podělte se o tipy s ostatními.

Ohodnoťte článek

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
Tags: iOS, iPad, iPhone, vizitky,
Starší příspěvky:
EverWebClipper
Ukládejte webový obsah do Evernote na mobilním zařízení

Pravděpodobně znáte nástroj Evernote Web Clipper, který je k dispozici pro všechny populární desktopové prohlížeče. Využíváte-li, tak jako já, čím...

Zavřít