Uložte si vizitky do Evernote

Pravděpodobně znáte a možná i využíváte nástroj Evernote Hello pro ukládání a správu kontaktů. Možná také využíváte v mobilním telefonu některý z nástrojů pro rozpoznání informací z vizitek a následné převedení do položky vašeho adresáře. Co takhle spojit náš oblíbený Evernote a tuto funkci? Šlo by to?

Vizitky do Evernote

Ano, a v iOS mnohem lépe, než kdy jindy. Evernote totiž umožňuje v režimu focení zabrouzdat do módu Business Card (najdete jej v pravé části). Ten nám umožňuje skenovat papírové vizitky a ukládat je do podoby kontaktů ve vašem systému. Evernote si dobře poradí i s automatickým ořezáním vizitky a identifikací kontaktních údajů, které se na ní nachází. Vizitku tedy stačí vyfotit a nechat Evernote, ať si s textem poradí sám. Testoval jsem to na cca dvaceti kusech a až na některé „exotické“ fungovalo rozpoznání dobře. V případě, že některé údaje Evernote nerozpozná, můžete samozřejmě informace editovat či doplňovat.

LinkedIn a kontakty

Potěší také spojení s LinkedIn. Ve chvíli, kdy připojíte svůj účet, dokáže Evernote procházet databázi kontaktů na této sociální síti a automaticky doplnit záznam, který jste pomocí Business Card Camera vytvořili, například o fotku nebo další údaje.

Vizitky v Evernote

Jste-li majiteli neplaceného účtu, můžete si tuto novou funkci vyzkoušet na pěti vizitkách. Pro Premium uživatele žádné takové omezení neplatí. Co se týče platformy, je focení vizitky, jak jsem se již na začátku lehce zmínil, dostupné prozatím pouze v iOS. Ostatní si na tuto funkci musí počkat, nicméně ani po důkladném hledání jsem nenašel zmínku o tom, kdy bude dostupná například v Google Play. Snad se brzy dočkáme.

Ohodnoťte článek

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
Tags: iOS, kontakty, vizitky,
  • Radek Brunner

    Funguje to i na iphonu 5? Ať skenuju jak chci, vizitku to ofotí ale žádný text se nerozpozná. Jen mi to pod vizitku vypíše položky jako name, tel, mail a mám možnost si je tam doplnit. Nemělo by se někde ještě nastavit něco??

    • Lifenotes_cz

      Žádné další nastavení by nemělo být potřeba – alespoň já nic nenastavoval. Nerozpozná to každou vizitku, ale u většiny mi to fungovalo. Testoval jsem na iPhone 4s.

  • Pingback: SuperApple.cz » Evernote prakticky s LifeNotes()

Starší příspěvky:
Evernote zálohovaný do Google Drive
Zálohování poznámek v Evernote 2. díl

Předchozí díl o zálohování Evernote poznámek vás provedl možnostmi exportu do ENEX souborů. Dnes tento proces zautomatizujeme a ukážeme si,...

Zavřít