Ukládejte webový obsah do Evernote na mobilním zařízení

Pravděpodobně znáte nástroj Evernote Web Clipper, který je k dispozici pro všechny populární desktopové prohlížeče. Využíváte-li, tak jako já, čím dál tím více mobilní zařízení, jakými jsou iPad nebo iPhone, určitě jste narazili na chuť implementovat tuto funkcionalitu také do vašeho mobilního prohlížeče. Je to možné provést buďto nastavením tzn. bookmarkletu, který umožní spustit na libovolné stránce ne moc pohodlnou a svižnou alternativu k desktopové verzi, případně můžete sáhnout po mnou doporučované aplikaci, která se jmenuje EverWebClipper.

Aplikace jako taková sice funguje také s podporou bookmarkletu, jehož nastavení provedete prostřednictvím průvodce zahrnutého přímo v jejím prostředí (první pole vpravo nahoře – Bookmarklet for Safari), její použití je však z hlediska konfigurace i funkčnosti mnohem kvalitnější a jednodušší. Nabízí možnost uložit vámi požadovaný obsah s několika styly, rovnou definovat název, štítek nebo zápisník, do kterého chcete příspěvek uložit.

EverWebClipper pro iPad

EverWebClipper existuje ve variantě pro iPhone, iPad i Android, cenově se pohybuje mezi $2.99 – $3.99 v závislosti na nástroji, pro který jej pořizujete, nicméně je to částka akceptovatelná vzhledem k tomu, jakou službu mi právě vzhledem k využívání mobilních zařízení poskytuje.

Ačkoliv je použítí aplikace jednoduché, určitě se může stát, že některé z nastavení nebo instalace bude komplikovaná. V tom případě se na mě kdykoliv obraťte a ptejte se. Nebo napište, jak se vám její využívání osvědčilo.

Ohodnoťte článek

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
Tags: android, aplikace, iOS, web,
  • Jan Boháč

    Přenést webovou stránku jde přímo z prohlížeče „dolphin“ do Evernote pomocí sdílet a uložit. Honza Boháč iPad 3, IOS 8

    • Ano, máte pravdu – možností je skutečně více. iOS8 dokonce nabízí možnost stránku exportovat do Evernote i ze Safari, případně jiných prohlížečů.

Starší příspěvky:
Otevření šablony Evernote
Rychlý tip: Snadný přístup k šabloně v Evernote

O přínosnosti šablon v Evernote jsme se zmiňovali již v několika článcích. Možností, jak je navrhovat, vytvářet i spouštět je...

Zavřít