Ukládání receptů z NYT Cooking do Evernote

Jídlo a recepty máme všichni rádi. Nedávno jsem psal, že Evernote ukončil podporu aplikace Food, která sloužila mimo jiné právě pro evidenci vámi připravovaných delikates.

Protože se z Evernote stalo v případě mnoha lidé skutečně funkční místo pro evidenci receptů, přišla firma s malou „kompenzací“. Nová integrace s NYT Cooking, což je poměrně zajímavá databazáte s tisícovkami receptů, slibuje jednoduché ukládání obsahu, tedy receptů, v podstatě na jedno kliknutí. Stačí navštívit stránky http://cooking.nytimes.com a v sekci Settings >> Tools for Saving připojit svůj NYT účet k Evernote.

Evenrote-NYT-Cooking-Settings

Poté stačí u každého receptu, který si přejete uložit, kliknout na tlačítko Save, čímž dojde k uložení do vaší Evernote kuchařky. Osobně mi chybí ještě nastavení, ve kterém bych určil, do kterého ze zápisníků by měl recept spadnout. Nyní se recepty automaticky ukládají do zápisníku NYT Cooking a nenašel jsem možnost, jak to změnit. Nicméně nejedná se o nic kritického a při pravidelném čištění Evernote vstupní schránky prostě poznámku s receptem přeřadím manuálně. Ve volné chvíli vyzkouším, zda nepůjde automatizovat tento proces přes služby třetí strany a případně dopíši do komentářů, zda (a jak) se mi to povedlo.

Evernote-NYT-Cooking-Recept

Pro vás, kdo nejste angličtinou nepolíbení a kuchyni se nevyhýbáte obloukem, může být tento nový počin poměrně příjemným zjednodušením práce. Mimochodem – máte nějaké zkušenosti s recepty z tohoto webu? Osobně jdu ihned některé vyzkoušet.

Ukládání receptů z NYT Cooking do Evernote
5 (100%) 1 vote

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
Starší příspěvky:
Digital Future
Bezpapírová kancelář na Digital Future

Pro všechny příznivce a nadšence do bezpapírového provozu, mobilní kanceláře a digitálních inovací náme skvělou zprávu. 26. října 2015 se...

Zavřít