Spojte svůj úkolovník s Evernote

Telefonní hovory, plánování projektu, nákupní seznamy či jen jednoduchý seznam věcí, které si chci vzít na dovolenou. Jednoduché i složitější úkoly nás provázejí denně. Zvykl jsem si tyto úkoly plánovat v myšlenkové mapě, nicméně výsledek – skutečně místo evidence a aktualizace těchto úkolů – se nachází ve specializované aplikaci. Toto překlopení však bylo potřeba realizovat způsobem, kdy jsem kopíroval jednotlivé texty z mapy (nebo je vyexportoval do lineárního seznamu) právě do úkolovníku. Stejně tak jsem chtěl, pokud byly úkoly součástí schůzky nebo projektu, aby byly evidovány také v Evernote. A pak přišel TaskClone.

Služba TaskClone je určena pro ty z vás, kteří využíváte Evernote a zároveň jeden z mnoha populárních úkolovníků (OmniFocus, Doit.im, Toodledo, Todoist, Remember The Milk a další) a chcete tyto dva oddělené světy propojit. Ve zkratce – zaznamenáte úkoly v Evernote (přes vložení checkboxu před daný úkol), přiložíte nepovinný štítek (tag) a máte-li nastavený účet u TaskClone, jsou tyto úkoly automaticky překopírovány do úkolovníku včetně odkazu na původní poznámku. Nic vám tak nebrání dostat se kdykoliv velmi jednoduše k poznámce, která se s daným úkolem svázaná.

Úkolovníky pro TaskClone

Kromě úkolů je s TaskClone možné také zakládat události v Google Kalendáři (opět, jak jinak, přímo z poznámky v Evernote). Postup je podobný – vložíte checkbox a za něj klíčové slovo s dvojtečkou. Následuje mezera a specifikace události (např. „[ ]Schedule: Telefonát s Jirkou ohledně projektu on Tuesday in Ostrava jirka@jirka.cz“ – v Google Kalendáři se založí úkol „Telefonát s Jirkou ohledně projektu“ na příští úterý (jako celodenní událost) a jako místo bude „Ostrava“ a dokonce se k Jirkovi dostane pozvánka na schůzku přes vyplněnou e-mailovou adresu), po jejímž vytvoření stačí spustit synchronizaci nebo počkat na tu automatickou a co nevidět se vám událost zobrazí v kalendáři.

A co příklad z praxe? Sedím s klientem na telefonu a máme ve sdíleném zápisníku poznámku „2014.03.10 | Zápis z jednání“, kterou jsme si jednoduše vygenerovali ze šablony. V rámci jednání vytvoříme jednotlivé úkoly ke školení Evernote v jeho týmu (já zapisuji, on reviduje přes službu LiveMinutes). Nakonec se ještě dohodneme na termínu školení a termínu další konzultace. Jak takový zápis zjednodušeně zapsat, aby se dostal do mého úkolovníku a kalendáře? Podívejte se na obrázek níže.

Příklad zapsání rozhovoru

Vygenerované úkoly pak vypadají takto:

Úkoly v Doit.im vygenerované TaskClone

A nakonec událost v kalendáři:

TaskClone a kalendář

Když jsem tento jednoduchý princip viděl poprvé, věděl jsem, že toto je věc, která mi moc chyběla. TaskClone již nějakou dobu používám. Ano, sem tam se duplikuje úkol a chybí mi některé funkce, ale i tak mám za 15€ ročně nástroj, který mi značně zrychluje workflow (hlavně přechody z map do úkolovníku). TaskClone je možné vyzkoušet po dobu 14 dnů zdarma, takže rozhodně neváhejte a pojďte do toho. A schválně – zajímalo by mě, jakou z funkcí byste rádi v rámci TaskClone ještě měli. Určitě napište do komentářů.

Spojte svůj úkolovník s Evernote
4.5 (90%) 4 votes

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
 • Petr Podrabsky

  Ahoj Dane,

  po tve vcerejsi vyborne prednasce na Barcampu v Brne
  se snazim propojit Evernote pres TaskClone do Todoist-u, abych svoje
  projekty zacal resit lepe. Taskclone i Todoists jsem si chtel vyzkouset a
  zaregistroval si je ve free verzi. V Taskclone jsem nastavil tag,
  pomoci ktereho se note posle z Evernote-u do Todoist-u. V Taskclone mam
  nastavene emailove adresy pro komunikaci Taskclone Todoist.
  Bohuzel se ukoly z Evernotu v Todoist-u stale nevidim.
  Funguje trasfer notes z Evernote-u do Todoist-u, kdyz mam Taskclone a Todoist ve free verzi?

  Diky za info

  Petr

  • Ahoj Petře,

   moc děkuji, jsem rád, že se přednáška líbila.

   Ve verzi FREE je možné pracovat pouze na úrovni Evernote. Znamená to, že ve chvíli, kdy využíváš Evernote i jako úkolovník, jsi schopný nastavit, že při vytvoření checkboxu (nebo checkboxů) a vyplnění tagu pro úkol vytvoří TaskClone v Evernote pro každý z těchto checkboxů novou poznámku.

   Ve verzi placené (stačí verze PLUS) můžeš využívat jeden úkolovník. PREMIUM pak nabídne integraci více úkolovníků a Google Calendar.

   Viz také: http://awesomescreenshot.com/03c2wiz570

 • Marek Macura

  Cau Dane, zkousim TC a narazim na jednu vec. Mam treba zapisy z porad. Jedna poznámka, mam ji jako obilbenou, takze na tydenni bazi otevru, dam nove datum, stare poznamky mam hezky pod tim, projedu odsrktam ukoly a vse ok. TC mi prsiel super, ze dyz si delam zais, zadam ukol, rovnou mi to skoci do Doit.im, ale problem je, ze kdyz tomu priradim stitek, ktery pak auto synchronizuje tasky s toto app, tak s emi vytvari konflikt changes. Chapu, ze kdybych udelal zapis, na konci pridal odpovidajici tag, EN posle do TC ukoly a je to. Jenze ja uz tam ten tag mam, cast ukolu mam uz v todo app a dopisuju nove zaznamy a v prubehu schuzky, pri synchronizacich mi to nadela zmatek a vytvori se dalsi konfliktni polozky.
  Delam neco blbe, jiny postu?
  Diky

  • Ahoj Marku,

   právě jsem vyzkoušel (věřím, že přesně) postup, který popisuješ a vše krásně funguje (Windows). Možná nějaká odlišnost v OSX verzi. Nemůže tam být třeba jen konflikt z různých zařízení (iPad, iPhone, Mac)? TaskClone mi funguje i při doplňování úkolů na 100% – prozatím jsem konflikt zaznamenal jen jednou a to právě proto, že jsem si hrál v tu chvíli i s iPadem.

   Nevím, jestli na to budeš mít prostor, ale kdyžtak popiš krok za krokem a já to vyzkouším. Nebo osobně.

   Pěkný víkend.

   • Marek Macura

    Nemyslím, ale vyzkouším to ještě ohlídat na ipadu, abych měl jistotu

    • Byl to jen nápad, ověřoval jsem to ještě teď různými způsoby a bez konfliktu. Zkusíme příští týden, je tam možná opravdu nějaká bota.

 • Pingback: Nejčtenější články o Evernote z roku 2014()

Starší příspěvky:
Omezení Evernote
Jaká jsou omezení Evernote

Ať už jste začínající nebo pokročilý uživatel služby Evernote, pravděpodobně víte, že v rámci verzí Free, Premium i Business verze...

Zavřít