Skrytá nabídka v Evernote: optimalizace databáze

Zažili jste situaci, kdy Vám najednou Evernote přestal prohledávat text na fotkách? Cítíte, že se za poslední dobu práce s aplikací značně zpomalila a nevíte, jak z toho ven? Ztrácejí se vám náhledy obrázků v seznamu poznámek? Málokdo ví, že v desktopové aplikaci existuje skrytá nabídka, která umožní mj. optimalizovat databázi.

A jak ji zobrazíte? Jednoduše přesuňte kurzor myši na pole Help v hlavním menu. Poté stiskněte klávesu CTRL, během toho, co ji držíte, se přesuňte na pole Tools a poté zpět na Help (je možné také podržet CTRL a kliknout na Help, výsledek je stejný). V nabídce se dočasně zobrazí několik nových možností.
Debug menu v Evernote

Hned první položka z nabídky „Optimize Database“ vám po kliknutí začne postupně dávat celý Evernote do pořádku. „Recreate Full Text Search Index“ zase obnoví sílu full textového vyhledávání. Když kouknete na poslední položky v nabídce, všimnete si, že můžete také jednoduše promazat všechny nepoužívané štítky.

Tak co říkáte – jdete do toho? Za sebe výrazně doporučuji!

Ohodnoťte, prosím, přínosnost tohoto článku prostřednitvím hvězdiček (najdete pod článkem).

Skrytá nabídka v Evernote: optimalizace databáze
4.83 (96.67%) 6 votes

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
 • Pavel Vokoun

  Tak tohle je Evernote objev Roku! Díky. Můj Evernote byl už dost pomalý. Díky

  • To jsem rád, Pavle. Díky za zpětnou vazbu!

 • Petr Urbanec

  Mně (Windows) stačí, když stisknu Ctrl a pak zvolím nabídku „Help“. Cvičení s nabídkou „Tools“ nebylo nutné a fungovalo to i tak.

  • Máte pravdu, i když s Tools je to větší legrace. Doplním do článku. Děkuji za upozornění.

 • Jan Konvička

  Možná by stálo zato uvést v úvodu článku, že tento návod se týký windows. Hledal jsem něco obdobného na macu, ale nenacházím. A to s vyhledáváním v obrázcích mám zrovna teď problém.

  • Honzo, komuninuji s Evernote, jestli je něco podobného i na OSX – nemám teď u sebe Mac (i nikdy jsem neměl potřebu to tam dělat). Dám vědět.

  • Honzo, tak pro OSX verzi prý zatím podobnou možnost nechystají. Support doporučuje reinstalovat Evernote. Ale ano, je to řešení „neřešení“.

Starší příspěvky:
Nový vzhled Evernote
Nová verze Evernote aplikace pro Android

4. září vyšla nová verze aplikace Evernote pro zařízení s operačním systémem Android. Jedná se o verzi 6, která přináší...

Zavřít