Rychlý tip: Snadný přístup k šabloně v Evernote

O přínosnosti šablon v Evernote jsme se zmiňovali již v několika článcích. Možností, jak je navrhovat, vytvářet i spouštět je několik. Ten poslední krok však bývá často nedotažený do konce a ve chvíli, kdy si máme vytvořit zápisy z telefonátů, jednání nebo třeba i kartu projektu, trvá nám několik vteřin, než můžemem skutečně s poznámkou pracovat. Chcete mít před sebou během několika vteřin formulář vytvořený ze šablony, kterou máte vypiplanou a připravenou pro akci? Jste-li uživateli Windows, můžete aplikovat těchto pár jednoduchých kroků, které nevyžadují žádnou další službu navíc.

 1. Vytvořte si poznámku, kterou budete později využívat jako šablonu (v příkladu je zápis z jednání). Poznámku můžete umístit kamkoliv, v mém případě mám vytvořený speciální zápisník „.Šablony„.
  Vytvoření šablony v Evernote
 2. Založte si kdekoliv v počítači složku souborů (v příkladu mám umístění v „\Dropbox/Evernote – šablony\“).
  Vytvoření složky pro šablony Evernote v Dropbox
 3. Šablonu vytvořenou v kroku 1 exportujte do složky souborů, kterou jste založili. Export provedete kliknutím pravým tlačítkem na poznámku (šablonu) a výběrem „Export Note…“. Jako výstupní formát vyberte ENEX (první volba), pojmenování pak může být libovolné.
  Export šablony z EvernoteŠablona ve složce pak vypadá následovně…
  Šablona Evernote založená v Dropbox
 4. Přetáhněte (drag&drop nebo, chcete-li, „táhni a pusť“) vyexportovanou ENEX šablonu na zástupce Evernote v hlavním panelu Windows, čímž dojde k připnutí šablony.
 5. Nyní jen stačí ve chvíli, kdy potřebujete vytvořit poznámku, klepnout pravým tlačítkem myši na zástupce Evernote v hlavním panelu a v horní sekci pojmenované jako „Připnuté“ vybrat požadovanou šablonu.
  Otevření šablony Evernote

Tato akce vytvoří novou poznámku ve vašem základním zápisníku a zobrazí notifikaci v pravém dolním rohu obrazovky – klepnutím na tuto notifikaci otevřete tuto novou poznámku v novém okně a můžete začít s úpravami.

Máte vlastní způsob, jak pracovat se šablonami? Určitě si svůj tip nenechávejte pro sebe.

Ohodnoťte článek

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
 • Pavel Vokoun

  Ale to je velmi cenný tip!! Ten jsem neznal! Díky

  • Lifenotes_cz

   Pavle, rádo se stalo. A děkuji!

 • Eva Klučiarová

  a ako je to so šablónami v telefónoch? tam je tiež možné ich vytvoriť?

  • Lifenotes_cz

   Pár možností existuje, za mě doporučuji vyzkoušet aplikaci KustomNote (zmiňoval jsem se o ní v článku http://lifenotes.cz/kustomnote-pro-sablony-poznamek/).

   • Eva Klučiarová

    ďakujem, ale ten odkaz sa mi nedá otvoriť (error)

    • Lifenotes_cz

     Omlouvám se a zkusím ještě jednou – http://lifenotes.cz/kustomnote-pro-sablony-poznamek/ , závorka se nějak dostala do odkazu. Další možnost, jak používat šablony, je vytvořit si speciální zápisník a v něm vytvořit vzorové poznámky. Následně je můžete využívat jako šablony duplikováním.

Starší příspěvky:
Evernote Premium
Vyhodnocení soutěže o Premium na rok zdarma

Před časem jsem se rozhodl dám prostor Vám, čtenářům a fanouškům LifeNotes projektu, a vypsat soutěž o roční Premium verzi...

Zavřít