Proč si pořídit Evernote Premium

Evernote nabízí uživatelům tři různé verze – Free (zdarma), Premium a Business. Dnes odložíme třetí jmenovanou a popíšeme si, co získáte jako uživatelé verze Free ve chvíli, kdy si za 5EUR koupíte (či jinak zajistíte) měsíční placenou verzi. Ačkoliv většina příznivců Evernote po celém světe pracuje s verzí zdarma, já osobně doporučuji dát Evernote Premium alespoň ten měsíc šanci a zjistit, co ve skutečnosti umí. Výčet funkcí, kterým přikládám velký význam jež uvádím níže, pokrývají téměř kompletní Premium nabídku. Důvod je prostý – na všechny jsem si velmi rychle zvykl a považuji je za součást svého plnohodnotného Evernote systému.

Offline poznámky v mobilním zařízení

Jednou z nejdůležitějších funkcí, díky které jsem se do Evernote Premium v dobách dávných pustil, je možnost přistupovat ke svým poznámkám na mobilních zařízeních bez nutnosti připojení k internetu. Při cestování, na jednáních nebo v případě, že trávíte volný čas mimo dosah signálu, je fajn věřit tomu, že mám své informace u sebe. Stejně tak zefektivňuje vaši práci rychlejší načítání poznámky (je již k dispozici ve vašem zařízení). Do mobilního zařízení samozřejmě můžete stahovat pouze poznámky (resp. zápisníky), které tam skutečně potřebujete, a šetřit tak místem.

Datové přenosy a velikost poznámky

Nejen při zavádění Evernote do praxe, ale také v pozdějších fázích můžete obzvláště v případě, že fotíte a skenujete dokumenty, formuláře a účtenky, narazit na datové omezení. Evernote vás sice neomezuje množštvím uložených poznámek, nicméně dává vám ve verzi zdarma k dispozici pouze 60MB dat, které můžete měsíčně nahrát na server. Několik větších fotografií či souborů způsobí, že velmi brzy narazíte na strop. V případě, že si pořídíte placenou verzi, získáte možnost přenést měsíčně 66x více informací (4GB), což už jě poměrně slušná dávka.

Další omezení z pohledu dat je potom maximální velikost jedné poznámky, která činí 25MB ve verzi zdarma a 100MB ve verzi Premium.

Rychlejší hledání

již jsem několikrát psal o tom, že za jednu z nejsilnějších vlastností Evernote považuji rychlé a přesné hledání. Premium verze Evernote přidává k základnímu hledání v textu, mezi štítky, nadpisy či v obrázcích také hledání v PDF souborech, případně Office dokumentech. Jediné vyhledávací pole, do kterého doporučuji přistupovat přes klávesovou zkratku (viz jeden z posledních článků o klávesových zkratkách), tak slouží pro skutečně efektivní vyhledávání napříč celým systémem bez ohledu na to, kde se informace nachází.

Evernote OCR hledání

Zabezpečení a podpora

S pořízením Evernote Premium verze k vám přistane nástroj pro uzamčení aplikace čtyřmístným kódem. Přidáváte tak další vrstvu zabezpečení, která ještě lépe ochrání vaše informace. Kromě toho nabízí Evernote svým Premium zákazníkům také prioritnější podporu v podobě chatovacích okna na webových stránkách. Sám jsem jej již několikrát vyzkoušel a oddělení podpory Evernote funguje výborně.

Režim prezentace

Nejen pro váš byznys můžete využít možnost prezentovat své poznámky prostřednictvím speciálního režimu přímo z aplikace Evernote, čímž se vyhnete nutnosti překlápět informace do jiné aplikace. Prezentační režim v Evernote je čistý, funkční a jednou z nejnovějších funkcí je „rozřezání“ poznámky na jednotlivé snímky. Laserové ukazovátko nebo denní/noční režim je potom již jen velmi vítaným bonusem.

Ukládání vizitek

Jednou z nejoblíbenějších funkcí Premium verze je práce s vizitkami. Funguje ve velmi jednoduchém režimu vyfoť – ulož – propoj. Vyfotíte-li přes Evernote libovolnou čitelnou vizitku ve speciálním „Business Card“ režimu, Evernote udělá vše pro to, aby z vizitky dostal to textové podoby automaticky co nejvíce informací – jméno, firmu, adresu, telefonní číslo i e-mailovou adresu. A v případě, že pracujete se sociální sítí LinkedIn a dotyčný zde má vytvořen uživatelský profil, získáte informace o něm právě z tohoto místa. Tyto pořízené informace uloží Evernote do speciálního zápisníku jako kartu kontaktu a zároveň (volitelně) přidá osobu mezi iOS nebo Google kontakty.

Evernote Mobile Business Card

Kontext

Poměrně mladou Premium funkcí, která nahradila a vylepšila „související poznámky“ (related notes), máte možnost využít v několika situacích. Co umí? Našeptává vaše vlastní či ostatními sdílené poznámky, články z různých zdrojů a kontakty z LinkedIn, které mohou souviset s právě vytvářeným nebo procházeným obsahem. K čemu je to dobré? Okamžitě máte k dispozici doplňující informace k tomu, s čím právě pracujete. Inspirace a náměty tak na sebe nenechají dlouho čekat – vše se přehledně zobrazuje v sekci pod poznámkou.

Historie úprav

Poslední a velmi užitečnou funkcí, kterou získáte navíc oproti uživatelům verze zdarma, je možnost sledovat historii (funkce view history) úprav poznámky a zároveň schopnost vrátit poznámku do jedné z předchozích podob. Využil jsem tuto funkci již několikrát, nejčastěji při spolupráci v týmu, kdy došlo k něchtěnému smazání obsahu nebo nežádoucí modifikaci.

Kterou z Premium funkcí máte nejraději vy?

Proč si pořídit Evernote Premium
5 (100%) 1 vote

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
 • Pavel Vokoun

  Premium verzi jsem poprvé koupil, protože jsem chtěl podpořit na skvělý nástroj, který je mou denodenní součástí v soukromém a pracovním životě. Žádnou z premium funkcí v podstatě nevyužívám, nebo bych se bez nich obešel.

  • Tak to je skvělé, občas to dělám také. Když jde o výbornou službu, nabízí se to.

 • Pingback: Prezentace v Evernote | LifeNotes()

 • Vlado Schneider

  Od 05/2011 len Premium. Jednoznačne pre offline prístup a dátové limity. Podporu som tiež za ten čas párkrát využil.

  • Souhlasím, za mě pak ještě hledání v PDF a dalších formátech.

Starší příspěvky:
Veřejná poznámka Evernote ScanSnap
Evernote poznámka jako informační kanál

S poslední větši událostí, kterou je import scanneru Evernote ScanSnap do ČR, mě napadl jeden jednoduchý způsob využití Evernote, který...

Zavřít