Připojení e-mailu k existující poznámce

O využití syntaxe při přeposílání e-mailových zpráv do Evernote jsem se již zmiňoval v prosincovém článku. Článek Jamie Todd Rubina mě však upozornil na to, že jsem neodhalil všechny možnosti, které tato funkcionalita nabízí. Dnes bych vám rád představil ještě jeden užitečný tip, kterým je připojení e-mailu k již existující poznámce.

Řekněme, že mám v Evernote existující poznámku s názvem „Informace k zasedačce Brno“. K této poznámce jsem bez potřeby jakkoliv vstupovat do aplikace Evernote schopný připojit e-mail (např. potvrzení, jakoukoliv předchozí komunikaci nebo vlastní postřeh) s tím, že daná e-mailová zpráva bude připojena na konec této již existující poznámky. Jak?

  1. Najdu požadovaný e-mail nebo vytvořím nový
  2. Pošlu jej na svou Evernote adresu pro vytváření poznámek z e-mailů a připojím mezeru a „+“, tzn. Informace k zasedačce Brno +
  3. Upravím text e-mailu tak, aby odpovídal požadovanému výsledku
  4. Odešlu e-mail

Ještě jednou v obrázcích, mám vytvořenou poznámku v Evernote…

Evernote - existující poznámka

…vytvořím e-mail, který má v předmětu název poznámky následovaný mezerou a znakem „+“, a odešlu na svou Evernote e-mailovou adresu…

Odeslání e-mailu do Evernote

…a e-mail se mi k ní automaticky připojí.

Evernote - aktualizovaná poznámka

Jednoduché, že? Tento postup mi zajistí, že z nové zprávy nebude založena nová poznámka, ale zaslaný obsah bude včetně příloh připojen k již existující poznámce. Existují-li v mém Evernote i další poznámky, které mají stejný název, bude informace přidána k nejstarší z nich. Nebude-li v mém Evernote poznámka s daným názvem, bude vytvořena zcela nová.

Tento a další tipy pro plnohodnotnější využívání Evernote odhalím na našem tréninku Evernote pro veřejnost. Stále máme volné místo pro pražský termín 2. dubna 2014. Máte-li tedy čas a chuť, určitě přijďte.

Připojení e-mailu k existující poznámce
5 (100%) 1 vote

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
Starší příspěvky:
TaskClone
Spojte svůj úkolovník s Evernote

Telefonní hovory, plánování projektu, nákupní seznamy či jen jednoduchý seznam věcí, které si chci vzít na dovolenou. Jednoduché i složitější...

Zavřít