Postach.io – vytvořte si blog z Evernote

Je pro vás WordPress moc velký kanón? Nechcete se učit používat další službu typu ThumbIr? Chcete psát blog, ale nevíte, jakou platformu zvolit? Využíváte-li Evernote, může být vynikajícím řešením služba Postach.io. Jistě se ptáte, jak souvisí Evernote s psaním blogu – dnes již více, než si myslíte.

Není neobvyklé, že pro přípravu příspěvků pro vlastní blog nebo třeba specializovaný portál volí autoři příspěvků Evernote. Centralizace poznámek, sběr podkladů, možnost eliminovat vyrušení a soustředit se na samotnou tvorbu hrají nemalou roli při rozhodování, do které z aplikací budou vkládat svůj text, jež bude následně překlopen do jiné služby. Evernote však nemusí být nutně jen nástrojem pro přípravu obsahu, je možné v něm také publikovat. Před více než dvěma lety vyšla na světlo služba s názvem Postach.io – nástroj, který dokáže proměnit váš Evernote v jednoduchou platfomu pro blogování. Jak na to? V následujících šesti jednoduchých krocích získáte vlastní blog i první příspěvek.

Krok 1 – Spojte svůj Evernote účet s Postach.io

Běžte na web Postach.io, klikněte na tlačítko LOG IN a povolte Evernote komunikaci se službou Postach.io (pokud nejste přihlášeni do webového prostředí Evernote, bude nutné zadat přihlašovací údaje).

Úvodní obrazovka Postach.io

Krok 2 – Vytvořte novou stránku

Po provázání s Evernote se ocitnete v sekci, která slouží k vytvoření vaší první stránky. Postupně zadejte všechny požadované informace – vaše jméno, budoucí název webu a webovou adresu. Jakmile bude vše hotovo, klepněte na tlačítko CREATE SITE ve spodní části formuláře.

Vytvoření první webové stránky v Postach.io

Krok 3 – Nastavte vše potřebné

Po vytvoření stránky vám Postach.io zobrazí vaši novou adresu. Pokračujte do spodní části stránky, kde klepněte na odkaz „View My Dashboard“, který vás dovede na nástěnku. Zde získáte prostřednictvím akce EDIT SITE (ikonka s tužkou) možnost dalšího nastavení vašeho nového blogu. Propojení s vlastní doménou, nastavení monitorování přes Google Analytics, případně přidání možnosti komentovat vaše příspěvky díky službě Disqus. Prozkoumejte, co vše Postach.io nabízí.

Rozšířené možnosti služby Postach.io

Krok 4 – Zkontrolujte, zda vše funguje

Do adresního řádku nyní stačí vložit adresu vašeho webu a otestovat, zda je funkční.

První webová stránka z Postach.io

Krok 5 – napište příspěvek

Nyní je čas na první příspěvek. V zápisníku, který jste si nastavili v kroku 2, založte poznámku. Název poznámky bude použit jako nadpis článku, tělo poznámky poslouží jako její obsah. Pokud budete chtít, rozhodně využijte možnosti formátování textu.

Založení příspěvku na Postach.io

Krok 6 – Publikujte

Jakmile bude váš příspěvek hotov, je potřeba nastavit adekvátní štítek (tag), který řekne službě Postach.io, že se jedná o kousek připravený ke zveřejnění. Přiřaďte poznámce štítek published. Do několika vteřin bude příspěvek na vašem novém blogu.

Publikování v Evernote

Přijde vám to až moc jednoduché? Ale to přece není špatně. Postach.io je skvělá služba, kterou jsem pár dní zkoušel provozovat paralelně s WordPress. A teď jen přemýšlím, jak ji v budoucnu využít. V hlavě pár nápadů je. Chcete-li publikovat a nechce se vám do instalací a konfigurací či snad rádi využijete Evernote pro provozování vlastního blogu, určitě vyzkoušejte Postach.io také. Líbí se vám? Přidejte do diskuze odkazy na váš nový blog, který jste si díky Postach.io zřídili.

Nejen o tom, jak si zřídit blog prostřednictvím Evernote a Postach.io, se dozvíte také veřejném semináři pod vedením Daniela Gamrota.

Postach.io – vytvořte si blog z Evernote
5 (100%) 1 vote

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
Tags: blog, psaní,
 • TheTristo

  Se službou jsem spokojen, ale vadí mi pár věcí: některé fonty nejsou kompatibilní s češtinou, nelze zvolit těžší formátování textu, omezený design, někdy chybně přenesená typografie (nekopíruje text úplně z Evernote), hraje si na službu typu tumblr a možná by se ještě něco našlo. Proč ale postach.io používat? Jestli používáte Evernote, jako vaši hlavní aplikaci, pro správu textů, poezie, atd., je to nejsnažší cesta jak publikovat na web, možnost psát i v offline režimu, navíc je postach.io v rané fázi a řídí ji spíše tým nadšenců (který vám odpoví i na emaily) než korporace.

  • Určitě má ještě pár much, ale věřím, že za pár měsíců bude služba zase dál. Nápad je to fajn, jen je potřeba počítat s tím (i když neznám detailní pozadí jejich týmu), že jde o úspěšný projekt, který postupně roste a rozhodně má ještě co pilovat a doplňovat.

 • Jan Konvička

  Pořád nemůžu zprovoznit přidávání příspěvků pod diskuzi… Nějaký tip?

  • A na čem to „neprojde“?

   • Jan Konvička

    Tak už vše v pohodě. Problém byl v názvu fóra a české diakritiky. Děkuji

    • Perfektní, děkuji za informace. Ať slouží!

 • Jindřich Novák

  Děkuji, opravdu super nápad a hlavně ta jednoduchost, děkuji za další obohacení a moc Vám držím palce, ať se daří.

  • Určitě dejte vědět, až založíte svůj první blog s Postach.io. Díky moc a mějte se fajn.

 • Mona Ali
 • Alexander Olah

  hezké, vše v pořádku, akorát to s tim published nefunguje….

  • Neukáže se příspěvek? Právě jsem to vyzkoušel a funguje.

   • Alexander Olah

    ano, důkladně jsem odzkoušel, funguje. Jen to trvá chvilku déle. Díky.

 • Honza Holeček

  Funguje moc hezky, viz. http://hamajamar.postach.io

Starší příspěvky:
SmartTM pro Evernote
SmartTM – konečne úspešné spojenie GTD a Evernote?

O nájdenie svatého grálu, ergo o spojenie GTD filozofie a Evernote sa pokúsilo množstvo aplikácií (spomeniem hlavne Zendone a Nozbe)....

Zavřít