Nový vzhled webové aplikace Evernote

Na letošní Evernote konferenci byl představen nový vzhled webového rozhraní Evernote. Toto rozhraní je oproti předchozí verzi mnohem jednodušší, čistší a velmi, opravdu velmi minimalistické. Na tuto změnu si budeme určitě nějakou dobu zvykat, ovšem sám za sebe musím uznat, že se mi nové prostředí opravdu líbí. Oproti tomu věřím, že uživatelé, kteří minimalismus v lásce příliš nemají, tuto změnu asi neocení.

Jak to tedy vypadá?

Ihned po přihlášení do Evernote (které je na hlavní stránce ukryté pod vysouvacím menu) na nás vykoukne velká bílá plocha se zeleným nápisem Title your note. Na levé straně máme v šedém panelu s logem slona možnost tvorby nové poznámky (která je vybrána už ze začátku) a vyhledávání. Pod těmito položkami ještě najdeme tlačítka pro zobrazení záložek (Shortcuts), všech poznámek (Notes), zápisníků (Notebooks) a štítků (Tags).

Jako poslední jsou položky obchodu (Market) a nastavení (Settings).
Obrazovka Evernote po přihlášení

Práce s textem

Samotná práce s poznámkami je jednoduchá. Po vytvoření nové poznámky najdeme v levém horním rohu výběr zápisníku a možnost přiřadit k poznámce štítky. V protějším pravém horním jsou tlačítka pro sdílení (na výběr máme Facebook, Twitter, LinkedIn a vytvoření odkazu na poznámku), informace o poznámce (kdy byla vytvořena/upravena, její velikost, přiřazenou URL adresu a autora poznámky). Poslední tlačítko slouží pro uložení poznámky.
Nový vzhled Evernote

Při psaní pozámek vás pravděpodobně zarazí, že není žádná (alespoň viditelná) možnost jak editovat text. Po pravé straně textového editoru nalezneme vyjížděcí menu, ve kterém si můžeme vložit seznam (číslovaný i nečíslovaný), checkbox, odsazení a oddělovač.

Pokud chceme text formátovat, stačí označit tu část, kterou chceme změnit a zobrazí se nám nabídka s klasickou možností výběru fontu a jeho velikosti, ztučnění, kurzívu, podtržení a přeškrtnutí, dolní/horní index a jejich zrušení a zarovnání textu.

Více možností webové rozhraní nenabízí a je tak opravdu pouze jednoduchým editorem poznámek. Vložení odkazu funguje pouze jako CTRL+C a CTRL+V, tedy žádná možnost vytvořit odkaz přímo z textu (nebo jsem tuto možnost nenalezl).

Pokud novou verzi Evernote ještě nemáte, stačí se přihlásit do webového rozhraní a přihlásit se k vyzkoušení bety.

Líbí se vám změny, které byly provedeny, nebo byste raději zpět původní verzi?

Nový vzhled webové aplikace Evernote
5 (100%) 1 vote

The following two tabs change content below.
Jsem mladý člověk, který se pomalu ale jistě prokousává svým životem. Fanoušek fantasy jakéhokoli druhu toužící vytvořit svět mezi Pratchettem a Sapkowskim. Milovník černého humoru a několikrát neúspěšně léčený prokrastinátor se sklony k nikdy nekončícímu osobnímu rozvoji který se ne a ne podařit. Mám rád posezení s přáteli u dobrého piva či vína.
  • Petr Hlubina

    Pěkný souhrný článek, při testování jsem zatím ale bohužel stále neodhalil následující. Kde si v této nové verzi můžu u poznámky vytvořit reminder (připomínku)?

    • Bohužel to nejde, jak píše p. Schneider. Nedostatek, který, jak věřím, bude v ostré verzi napraven.

  • Vlado Schneider

    ani reminder, ani hypertextový odkaz a vyhľadávanie je o dosť chudobnejšie – chýbajú mi predefinované otázky…

Starší příspěvky:
Evernote na LNLive2014
Video Evernote v neziskovce (#LNLive2014)

6. září 2014 proběhlo v pražské Pracovně první setkání fanoušků a uživatelů Evernote v ČR. LifeNotes Live 2014 nabídlo tři přednášky, otevřenou...

Zavřít