Novinka v Evernote – popisné vyhledávání

Představte si, že procházíte svou knihovnou a hledáte knihu. Víte-li, kde se nachází, jednoduše se koncentrujete na ono místo a v krátké chvíli ji najdete a sáhnete po ní. V případě, že nevíte, kde se kniha nachází, snažíte se ji nejdříve zaměřit podle barvy hřbetu, okolních knich nebo řady atributů, které daná kniha má.

Evernote byl z hlediska vyhledávání vždy skvělý v prvním z uvedených případů – pokud víte, co hledáte a kde se to nachází, vepíšete do vyhledávacího pole klíčová slova a poznámka se objeví. Nyní však přichází ve verzi pro OSX s novinkou nazvanou Descriptive Search (popisné vyhledávání), která umožňuje vyhledávat v poznámkách tak trochu jiným způsobem.

Jak funguje popisné vyhledávání?

Popisné vyhledávání vám umožní prohledávat hromadu poznámek pomocí běžně užívaných výrazů, což znamená mnohem snazší a lidštější přístup k této funkci. Zkuste do vyhledávacího pole OSX aplikace vepsat například následující frázi: „Recipes with photos tagged vegetarian“. Toto vyhledávací spojení umožní zobrazi všechny poznámky, které se nacházi ve vašem Evernote systému a jsou považovány za recept s fotografií a štítkem „vegetarian“.

Popisné vyhledávání v Evernote

„Images from Prague since 2012“ zase zobrazí všechny poznámky v Evernote, které byly vytvořeny od roku 2012, obsahují obrázek a byly pořízeny v Praze. „Powerpoint from last week“ najde všechny poznámky obsahující soubory Powerpoint, které byly vytvořeny od minulého týdne. Možnosti, které popisné vyhledávání nabízí, naleznete na obrázku níže.

Možnosti popisného vyhledávání v Evernote

Dostupnost

Popisné vyhledávání v Evernote je nyní dostupné pouze pro OSX verzi v angličtině, brzy však bude dostupné také pro další jazyky a platformy. Chcete-li získat novou funkci popisného vyhledávání, aktualizujte Evernote ve svém počítači nebo nainstalujte verzi z webu Evernote.

Další tipy k popisnému vyhledávání naleznete v Evernote KB.

Upraveno a volně přeloženo z blogu Evernote.

Ohodnoťte článek

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
Starší příspěvky:
Evernote Premium
Soutěž o Evernote Premium na rok zdarma

Před časem se téměř roztrhl pytel s dárky v podobě Premium účtu (zaznamenat jste je mohli například v rámci akce...

Zavřít