Nová verze Evernote aplikace pro Android

4. září vyšla nová verze aplikace Evernote pro zařízení s operačním systémem Android. Jedná se o verzi 6, která přináší kromě změn v designu aplikace i nové funkce.

Vzhled

Nový vzhled je jednodušší, než v předchozí verzi, i přes zachování funkcí, na které jsme zvyklí. Zobrazení notebooků, poznámek a štítků tedy zůstalo stejné.

Nový vzhled Evernote

Nové jednodušší poznámky

Samotné vytvoření poznámky je nyní mnohem jednodušší – celou aplikací vás provází zelené kolečko se symbolem „+“, díky kterému vytvoříte novou poznámku. V mobilním telefonu po jeho rozkliknutí vyjede nabídka možností, které jsou dostupné – textová poznámka, vytvoření fotografie, poznámka s přílohou, upozornění, audiopoznámka a Handwriting.

U tabletu je nabídka stejná jen je třeba si vysunout lištu na levé straně displeje.

Samotné tvoření poznámky je přehledné a intuitivní a nabízí klasicky možnost jednoduchého formátování a úpravy poznámky pomocí přidání obrázků, zvuků nebo souborů, tak jak to už známe.

Nové poznámky Evernote

 

Nové poznámky Evernote

Navigace

Po slidnutí levé strany obrazovky se vysune menu, ve kterém máte snadno přístupné veškeré notebooky, poznámky a tagy. Zároveň je zde i možnost zakoupit Evernote Premium (pokud ho ještě stejně jako já nemáte), vstup do Evernote obchodu (u nás dostupné pouze zakoupení Premium účtu na měsíc (5 USD) nebo na rok (45 USD) a funkce Explore Evernote, kde můžete sledovat tipy a doporučení pro práci s Evernote.

Nová navigace Evernote

Web clipping

Novinkou v šesté verzi Evernote aplikace pro Android je web clipping, nebo chcete-li ukládání webových stránek. Nyní si můžete uložit stránku do vámi zvoleného notebooku i se štítky podle vašeho uvážení. Je jen na vás, jestli si uložíte celou stránku tak jak je, nebo jenom odkaz na ni. Obojí vám aplikace umožní. Stačí dát v prohlížeči Sdílet -> Evernote a vyskočí na vás malé okénko s nám známým slonem, a jednoduchou nabídkou.

Web Clipping v Evernote

Jednodušší vyhledávání

Pokud chcete v Evernote cokoli vyhledat, stačí jednoduše napsat konkrétní slovo a Evernote se o to už postará. Vyhledává jak zápisníky, tak poznámky a obsah poznámek.

Vyhledávání v Evernote

Vyhledávání v Evernote

Sdílení

Zjednodušená je i funkce sdílení notebooků a poznámek.

V případě notebooku na něm stačí podržet prst a vybrat sdílet. Následně máte možnost zadat komu se zápisník nasdílí, napsat dotyčnému poznámku a určit, jaké bude mít oprávnění – pouze číst, číst a editovat nebo i sdílet dál.

Sdílení v Evernote

V případě sdílení poznámky máte možnost vybrat ze seznamu vámi používaných aplikací, pomocí které pošlete dál odkaz na tuto poznámku. Zároveň pomocí Kopírovat url zkopírujete url adresu poznámky do schránky pro její další využití.

Sdílení v Evernote

Nová verze Evernote aplikace pro Android
5 (100%) 1 vote

The following two tabs change content below.
Jsem mladý člověk, který se pomalu ale jistě prokousává svým životem. Fanoušek fantasy jakéhokoli druhu toužící vytvořit svět mezi Pratchettem a Sapkowskim. Milovník černého humoru a několikrát neúspěšně léčený prokrastinátor se sklony k nikdy nekončícímu osobnímu rozvoji který se ne a ne podařit. Mám rád posezení s přáteli u dobrého piva či vína.
Starší příspěvky:
LifeNotes klub
Staňte se členy LifeNotes klubu

Když jsem před pár měsíci vyhodnocoval náměty na zlepšení projektu LifeNotes, narazil jsem v několika případech na témata, která se...

Zavřít