Naučte se sloučit poznámky v Evernote

Sběr poznámek do Evernote je tak snadný, jak jen může být. Přes Web Clipper pořizujete webové výstřižky, necháte si automaticky ukládat příspěvky ze sociálních sítí přes IFTTT (příklady jsem sepsal na svém blogu), zapisujete postřehy a náměty z konferencí a školení a pořizujete k nim fotodokumentaci tak, jak jsme si ukázali na tréninku na iCON Prague 2015. Pak přichází na řadu organizace informací – přiřazení štítků a umístění do odpovídajících zápisníků. Současně s tím však můžete jednotlivé poznámky, které spolu logicky souvisejí, velmi jednoduše sjednotit do jedné. Jak na to?

Vyberte poznámky

Najděte všechny poznámky, které chcete sloučit. Máte je? Nyní je označte v tom pořadí, v jakém je chcete mít logicky za sebou. Chcete-li sloučit poznámky v pořadí, které si nadefinujete vy, použijte k tomu klávesu CTRL (případně CMD na OSX) a postupně klikejte na poznámky. Chcete-li sloučit poznámky tak, jak jdou za sebou, označte první, přidržte SHIFT a klikněte na poslední.

Použijte funkci Merge

Jakmile označíte všechny poznámky, není nic jednoduššího než kliknout na funkci Merge, která se objeví v pravé části okna Evernote.

Sloučení poznámek v Evernote

Výsledek

Co se stane? Všechny označené poznámky se slouží do jedné. Název poznámky bude odpovídat té první označené (samozřejmě jej můžete změnit). V nové poznámce budou jednotlivé sekce označeny původními názvy poznámek v šedém poli.

Sloučené poznámky v Evernote

O původní poznámky však nepřijdete – Evernote je totiž automaticky přesune do koše (Trash), odkud je můžete obnovit zpět.

Obnovení sloučených poznámek v Evernote

Praktické využití

Osobně používám sjednocení poznámek ve chvíli, kdy se účastním školení a vytvářím pro různé sekce různé zápisky. Stejně tak se hodí tato funkce, když sbírám a sepisuji (cca 2-3 týdny) postupně náměty na přednášku na konferenci – nápady vyskakují průběžně a já je chci mít ve finále v jedné poznámce. Možností je však spousta a každý z vás si jistě najde svůj způsob využití.

Naučte se sloučit poznámky v Evernote
4.67 (93.33%) 3 votes

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
Starší příspěvky:
Evernote Scansnap
ScanSnap, JotScript a další zboží z Evernote Market

V dubnu letošního roku jsme poprvé hromadně objednávali Evernote ScanSnap pro pět zájemců, kteří chtěli využívat skvělých vlastností tohoto scanneru...

Zavřít