Mohiomap – vizualizujte strukturu svých poznámek v Evernote

Evernote je vynikající nástroj pro zachycení poznámek, hodně lidí však neustále bojuje s organizací a orientací v uspořádání zápisníků a štítků. Hledání a procházení se často komplikuje s přibývajícím počtem položek. Pominu-li odlehčení ve chvíli, kdy si jednoznačně nadefinujete strategii, je možné využít také různých nástrojů, které umožní nahlédnout na vlastní Evernote z jiného úhlu. Jedním z takových nástrojů je Mohiomap, který zprostředkovává vizualizaci struktury zápisníků a štítků do podoby interaktivní mapy.

Mohiomap Cookbook

Po přihlášení se k službě Mohiomap a provázání s Evernote účtem máte možnost zobrazit si informace v odlišné vizuální podobě, než jakou nabízí standardní Evernote nástroje. V mapě, která kopíruje vaši Evernote strukturu, můžete procházet zápisníky až na úroveň poznámek a štítků s tím, že neustále vidíte cestu, kterou jste se k dané informaci dostali. Na této poslední úrovni se vám také zobrazí dokonce také možné související poznámky. Ke každé z oblastí (zápisník, štítek) se vám v mapě zobrazují počty položek, které obsahují (podobně jako v Evernote aplikace) a různé vazby. Můžete prohledávat na základě klíčových slov, organizovat, případně stavět či rekonstruovat strukturu.

Mě osobně pomohl nástroj Mohiomap mimo jiné také s mírným přeorganizováním některých štítků, které jsem považoval za výborně funkční.

Vizualizace jako taková je sice výborná pro oko, nicméně důležitější je využití v praxi. Kde Mohiomap využít?

  • Organizace štítků a tudíž lepší vyhledávání a procházení Evernote poznámek
  • Hledání souvisejících poznámek (využíváte-li Evernote delší dobu, jistě zde máte vybudovanou databázi informací, které můžete opakovaně využívat – Mohiomap vám je nabízí)
  • Uvědomění si vlastní struktury Evernote a případná optimalizace
  • Představení struktury dalším lidem, například při zavádění Evernote jako nástroje ve firmě

Samozřejmě je spousta dalších možností. Doporučuji kouknout se na Mohiomap blog, kde najdete například také další možnost, jak využít Evernote (a samozřejmě tento nástroj) k sebeorganizaci prostřednictvím GTD. Obohaťte tak znalosti načerpané z Honzova posledního článku.

Mohiomap GTD

Praktické vyzkoušení je určitě na vás, určitě ne každý dokáže s podobnou formou vizualizace pracovat. Za sebe mohu Mohiomap jednoznačně doporučit. Hlavně z toho důvodu, že mi tento nástroj pomohl v úpravě některých detailů mého Evernote systému a navíc je mi podobná forma vizualizace velmi blízká.

Tak co, jak se vám Mohiomap líbí? Dejte nám určitě vědět!

Ohodnoťte článek

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
Starší příspěvky:
productivita v evernote
Moje GTD v Evernote

Jak jsem psal ve svém minulém článku, rozhodl jsem se používat pro účely své osobní produktivity Evernote. Nejprve to bylo...

Zavřít