Nová aktualizace Mohiomap umožňuje přidávat poznámky

Pro ty z vás, které oslovil nástroj Mohiomap, o kterém jsem psal před čtyřmi měsíci a který umožňuje zobrazit strukturu poznámek, štítků, kupek a zápisníků ve struktuře podobné myšlenkové mapě, se dočkal další významné aktualizace. Po integraci s Dropboxem, možnosti publikování mapy a dalších drobných úpravách jsme se dočkali funkce, která nám umožní přímo z prostředí Mohiomap vytvářet nové poznámky, kopírovat je, přesouvat či mazat. Společně s v minulosti zavedenou funkcí pro přidávání štítků se tak z Mohiomap stává poměrně povedený nástroj pro práci s Evernote (například při definování strategie).

Jak na to? Je to jednoduché, stačí na dané poznámce či zápisníku kliknout na action_icon, podržet tlačítko myši a táhnou (drag). V horní části poznámky se potom zobrazí kompletní nabídka akcí.

edit-before

Pokud jste ještě Mohiomap nevyzkoušeli, rozhodně jej mohu doporučit. Při konzultacích jej využívám právě při definici a úpravách strategie a organizace Evernote, neboť právě forma jednoduché myšlenkové mapy je přirozená a v naprosté většině případů funkční. A určitě dejte vědět, jak se vám Mohiomap líbí.

Obrázky byly použity z článku na blogu Mohiomap.

Ohodnoťte článek

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
Starší příspěvky:
Evernote Sketchbook
Život s Evernote: Evernote a e-learning

Jak lze Evernote využívat? Možností se skýtá řada, několik z nich odkryje miniseriál Lukáše Gregora. Po představení základních vlastností služby...

Zavřít