Jak uložit e-mail do Evernote bez placené verze

S nově příchozími variantami Evernote verzí došlo také ke změnám funkcionalit, které můžete jako uživatel té neplacené používat. Jedním z nejzásadnějších škrtů bylo zrušení přístupu k funkci zasílání e-mailů na speciální Evernote adresu, díky kterému jste měli možnost kdykoliv a z jakéhokoliv zařízení uložit e-mail jako poznámku do svého archivu.

Není divu, že se kolem této velmi používané funkce strhla velká diskuze. Osobně považuji za poměrně nejjednodušší krok k zpřístupnění funkce zaplatit si verzi Plus, která stojí 2.99 EUR měsíčně (nebo 19.99 EUR ročně), čímž jednak podpoříte autory aplikace, ale získáte navíc i další výhody. Ti, kdo platit nechtějí vůbec, potřebují lehce čarovat – konkrétně zvládnout jednoduché nastavení v IFTTT.

Pokud nevíte, co je to IFTTT, případně jak se s ním pracuje, koukněte se na článek na mém blogu (kde najdete i několik dalších tipů, jak jej využít). Sepsal jsem i podrobný návod, jak jednoduše díky tomuto nástroji zdarma ušetřit čas i peníze a nakupovat na portálu Aukro.cz skutečně efektivně.

A jak na to? Stačí se přihlásit (případně zaregistrovat) do IFTTT, aktivovat dva kanály (Channels) – Email a Evernote – a tyto kanály vzájemně propojit v novém receptu. Krok za krokem to vypadá následovně:

  • Krok 1+2: Spouštěč (Trigger) bude kanál Email s podmínkou Send IFTTT an email tagged.
  • Krok 3: Značku (Tag) si nastavte podle sebe. Bude to text, který vepíšete do předmětu e-mailu, abyste jasně definovali to, že e-mail patří do Evernote (nastavte třeba #EN).
  • Krok 4+5: Akcí (Action) je aplikace Evernote, respektive založení poznámky (Create a note).
  • Krok 6: Doporučuji změnit pouze zápisník (Notebook), do kterého vám budou standardně poznámky padat, a ostatní ponechat tak, jak je.
  • Krok 7: Pouze potvrďte (případně jen popište recept tak, ať jej v budoucnu můžete jednoduše rozpoznat).

Email do Evernote s IFTTT

Gratuluji, nastavení IFTTT máte hotovo.

Nyní stačí vytvořit si v adresáři s e-mailovými kontakty jeden pojmenovaný např. Evernote IFTTT, který bude mít e-mailovou adresu trigger@recipe.ifttt.com. Jakmile budete chtít vytvořit poznámku z e-mailu, pošlete z jakéhokoliv zařízení tomuto kontaktu e-mail a poté přidejte na konec předmětu mezeru a vámi zvolenou značku (Tag). Inspirujte se třeba obrázkem níže.

Email do Evernote s IFTTT a Gmail

Kromě výše uvedeného nastavení IFTTT máte samozřejmě několik dalších možností, jak e-mailovou zprávu do Evernote dostat – Evernote Web Clipper (funguje jen na desktopu a se schránkou Gmail), automaticky instalovaný doplněk pro Microsoft Outlook, aplikace EverMail (funguje na desktopu v OSX aplikaci Mail, specializovaný mobilní klient (Boxer, CloudMagic,…). Žádná z nich však není tak obecně použitelná, jako je právě propojení a zautomatizování s IFTTT, které vám funguje, ať už máte jakékoliv zařízení, aplikaci nebo poskytovatele e-mailu.

Jak uložit e-mail do Evernote bez placené verze
5 (100%) 1 vote

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
Starší příspěvky:
Calendar Connector Evernote - titulek
Calendar Connector: Evernote připomínky v kalendáři

Zkoušeli jste někdy v minulosti skvělou aplikaci Sunrise Calendar (psal jsem o ní v posledním článku o užitečných iOS aplikacích)...

Zavřít