Jak filtrovat připomínky ve Windows

Využíváte Evernote také pro upozorňování na konkrétní poznámku ve specifický den a čas? Funkce Reminder neboli Připomínka se v pracovních postupech nejednoho uživatele usadila a velmi zefektivňuje jeho práci. Před časem jsem však narazil na překážku v podobě filtrování v OS Windows – jak najít dokončené/nedokončené připomínky?

Procházel jsem nápovědu a různé blogy, pojednávající o této skvělé funkci a nakonec narazil na článek Evernote Tip: Filter for Incomplete Reminders (Windows), jehož autorem je Travis Krause. Nebudu překládat jeho slova, ukáži vám jen výsledek v podobě vyhledávacích dotazů, které si můžete uložit do Saved Searches (neboli uložená hledání – zmínku o této funkci najdete ve skvělém článku Vyhledávací finty v Evernote). Vyhledávací dotaz

 • reminderOrder:00011231 vám vyfiltruje všechny připomínky,
 • -reminderDoneTime:00011231 reminderOrder:00011231 najde všechny nedokončené připomínky a
 • reminderDoneTime:00011231 reminderOrder:00011231 zobrazí všechny dokončené připomínky.

Vyzkoušejte ve svém Evernote a dejte vědět, jak vyhledávací dotazy fungují. A mimochodem – nezapomeňte pro vyhledávání využívat klávesovou zkratku CTRL+SHIFT+F.


Přijdte 6. září 2014 na akci LifeNotes Live v Praze – sraz uživatelů a fanoušků přinese tři přednášky o Evernote a skvělou partu lidí. Zbývá už jen 5 vstupenek, tak neváhejte a zarezervujte si tu svou.

Jak filtrovat připomínky ve Windows
5 (100%) 1 vote

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
 • Marek L

  Dobrý den, tak se mi zdá , že se tady trošku opomíjí platforma Mac a iOS 🙁 Hodně zajímavý web, který pravidelně sleduji, ale tohle je trošku škoda. Ale chápu, že je to tím co používá autor webu.

  • Pěkný den,

   určitě to není záměrem, koukal jsem na články zpět a pravdou je, že se kupí více čistých „Windows článků“ než „OSX“. Je to dáno platformou, na které aktuálně pracuji (jako autor většiny z těchto článků). Určitě však nechci utlačit OSX do pozadí. Budu rád, máte-li něco v hlavě, pokud pošlete náměty na články, které by Vám přišly vhod, případně budu rád i za redaktory, kteří se budou tématice OSX/iOS věnovat.

   Moc děkuji za Vaši připomínku, určitě s ní budu dál pracovat.

   Daniel

  • Petr Urbanec

   Z článku Travise Krauseho vyplývá, že se v tomto případě skutečně jedná o specifikum Windows a pro MAC a iOS postačí místo „čísla“ (timestamp) použít znak hvězdičky (*).

   All Reminders:
   reminderOrder:*
   Incomplete Reminders:
   -reminderDoneTime:* reminderOrder:*
   Complete Reminders:
   reminderDoneTime:* reminderOrder:*

   • Marek L

    Tak to je super. Díky moc

   • Přesně tak, děkuji za doplnění.

    Daniel

Starší příspěvky:
Implementace štítků v Evernote
Štítkování v Evernote podle rolí

Chtěl bych vám představit svoji metodu štítkování záznamů v Evernote. Jedná se samozřejmě jen o jednu z možností, každému vyhovuje...

Zavřít