Evernote Work Chat a Context jsou konečně tady

Není to tak dávno, co jsme informovali o budoucích změnách v Evernote. Hlavně členové LifeNotes klubu byli informování v rámci svých výhod o chystaných novinkách, které byly prezentovány na říjnové Evernote konferenci. Začal listopad a my máme možnost přivítat první z nich – Work Chat a Context. Dvě funkce podporující spolupráci a také prohledávání obsahu (také) mimo váš Evernote.

Work Chat

Mám-li psát za sebe, byla pro mě nejočekávanější novinka právě Work Chat, který dle mého názoru v aplikacích velmi scházel právě ve chvíli, kdy jste se rozhodli rozšířit svůj Evernote systém o další spolupracovníky. Komunikaci často probíhala mimo prostředí Evernote, případně se řešila přes jednu poznámku, do které se komunikace zapisovala. Nic příjemného ve chvíli, kdy chcete pohodlně komunikovat nad firemními informacemi evidovanými v Evernote. Toto změní Work Chat. Slovy Evernote bude „komunikace a pracovní obsah na jednom místě„.

Evernote Work Chat

Zahájit chat můžete buď s vašimi kontakty, které máte napojeny na Evernote přes Google, případně s kýmkoliv na základě e-mailové pozvánky. Jakmile se vám podaří propojit se s kontaky a sdílet poznámky v rámci Work Chat, uvidíte v hlavičce každé poznámky také informaci o lidech, kteří se aktuálně na jejím vzniku, úpravách či jakkoliv jinak podílí. Ve velmi jednoduché podobě tak můžete nahlédnout na to, co se s poznámkou aktuálně děje.

Context

Druhou novinkou je nástroj nazvaný Context, který je k dispozici uživatelům s Premium účtem. Context rozšiřuje možnosti již fungujících „souvisejících poznámek“ (Related Notes), které se vám zobrazují ve chvíli, kdy vytváříte, upravujete či prohlížíte obsah vašeho Evernote systému. Context vám našeptává informace, které vám mohou pomoci při vytváření obsahu, a čerpá jednak z vašich poznámek, ale také například se sociální sítě LinkedIn nebo dalších zdrojů. Určitě najdete díky této funkci nejednu informaci, o kterou obohatíte vaši práci.

Evernote Context

Tak co, využijete tyto nové funkce? A kdy se pustíte do testování?

Evernote Work Chat a Context jsou konečně tady
5 (100%) 1 vote

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
 • Vlado Schneider

  Som zvedavý práve na funkčnosť Chatu, pretože mi v rôznych kolaboratívnych systémoch chýba najviac priama komunikácia.
  Vidím už Work Chat v iPhone, takže už treba len chatovať 🙂

  • Já už mám vyzkoušeno a funguje výborně. Včetně sdílení poznámek. Web, iPad, Windows – napříč všemi prostředími.

   • Vlado Schneider

    v pôvodnej web verzii nie je 🙁

    • Bohužel, ani moc nepočítám s tím, že by byl ve starší verzi k dispozici. Ale není to žádná potvrzená informace.

Starší příspěvky:
Swipes pro Evernote
Swipes: Jednoduché GTD s Evernote

Úkolovníkov je v App store, Google store nepreberné množstvo. Priznám sa, stále hľadám spojenie úkolovníka a Evernote: Pomyslený svatý grál,...

Zavřít