Evernote widget pro váš Android

Pokud jste majiteli telefonu nebo tabletu s operačním systémem Android, jistě znáte widget, který je k této aplikaci dostupný. Pokud se vám však ještě do rukou nedostal, je tento článek určen právě vám. Uživatelům iOS se omlouvám, tento článek pro ně nebude mít prakticky žádný přínos a mohou jej v klidu přestat číst.

Jako první je třeba zmínit, že aplikace sama widget nenabízí a je třeba jej stáhnout z Obchodu Play (zde). Autorem je Evernote Corporation, takže se nemusíte obávat, že by data, která v Evernote máte, putovala k rukám třetí strany.

Ihned po nainstalování si můžete samotný widget přidat na plochu vašeho zařízení. V nabídce je několik stylů widgetu, a všechny jsou upravitelné dle vašich potřeb. V základu třeba výběr barvy widgetu klasická Evernote zelená a černá.

Evernote Widget

Evernote List

Evernote list je první widget, který je v nabídce. Je ze všech nejpřehlednější a nabízí velké množství nastavení. Kromě výběru tlačítek, které budete moct rovnou využít je to také zobrazení jednotlivých poznámek. Zobrazovat můžeme poslední zobrazené, poslední upravené, upozornění, nebo jen konkrétní zápisník, štítek nebo naše uložená hledání.

Evernote Widget Evernote Widget Evernote Widget Evernote Widget Evernote Widget Evernote Widget Evernote Widget

Evernote Widget Action (1×1)

Pokud si chcete poskládat vlastní ikony, máte tuto možnost s Evernote Widget Action (1×1). Vytvoří ikonu pro konkrétní funkci napsat poznámku, nahrát fotku nebo zvukovou poznámku, udělat fotografii dokumentu, ručně psanou (kreslenou) poznámku, přidat rychlé upozornění, vyhledávání, momentku, Skitch nebo převést řeč na text.

Evernote Widget

Evernote Widget Grid

Tento widget vám umožní přidat si na plochu mřížku 3×4 ikony, ve které se nachází úplně všechny možnosti, které widget nabízí. Jedinou úpravou, kterou můžete udělat, je změna pořadí jednotlivých tlačítek.

Evernote Widget Evernote Widget

Evernote Widget Large (4×2)

Evernote Widget Large je prakticky to samé, jako první zmiňovaný Evernote List, akorát se vybrané poznámky nevypisují pod sebe, ale vedle sebe. Můžeme u nějak tedy nastavit stejné parametry, jako u Listu a navíc máme možnost vybrat si mezi bílým a šedým pozadím poznámek.

Evernote Widget Evernote Widget

Evernote Widget Small (4×1)

Jako poslední je můj neoblíbenější widget jeden řádek ikon, které používám nejčastěji. Nabízí rychlou volbu až z pěti možností, které jsou volně kombinovatelné z celé nabídky, tedy napsat poznámku, nahrát fotku nebo zvukovou poznámku, udělat fotografii dokumentu, ručně psanou (kreslenou) poznámku, přidat rychlé upozornění, vyhledávání, momentku, Skitch nebo převést řeč na text. Opět je možné vybrat si jeho barvu z Evernote zelené a černé, takže jej můžete (alespoň lehce) přizpůsobit vzhledu vašeho telefonu.

Evernote Widget

Evernote widgety jsou podle mě velmi užitečný nástroj, který urychlí a usnadní práci s tímto nástrojem.

Ohodnoťte článek

The following two tabs change content below.
Jsem mladý člověk, který se pomalu ale jistě prokousává svým životem. Fanoušek fantasy jakéhokoli druhu toužící vytvořit svět mezi Pratchettem a Sapkowskim. Milovník černého humoru a několikrát neúspěšně léčený prokrastinátor se sklony k nikdy nekončícímu osobnímu rozvoji který se ne a ne podařit. Mám rád posezení s přáteli u dobrého piva či vína.
Starší příspěvky:
Odkazování v Evernote
Základy odkazování v Evernote

Po posledních aktualizacích v Evernote dochází stále ke zmatkům během vytváření a vkládání odkazů na poznámky. Vývojáři si mírně pohráli...

Zavřít