Evernote poznámka jako informační kanál

S poslední větši událostí, kterou je import scanneru Evernote ScanSnap do ČR, mě napadl jeden jednoduchý způsob využití Evernote, který se v budoucnu může hodit i vám. Jistě víte, že Evernote umožňuje sdílet veřejný odkaz na samostatnou poznámku, ať se nachází kdekoliv. K čemu to? K poznámce pak mají přístup všichni, kdo obdrží odkaz, bez ohledu na to, zda mají k dispozici účet na Evernote či nikoliv. A také se všem zobrazí poslední verze této poznámky po vaší aktualizaci – můžete tak přidávat nový obsah s tím, že se k němu dostanou i ostatní.

Tuto funkci jsem využil nedávno jako nástroj pro vytvoření informačního kanálu o stavu dodávky scanneru. Odkaz na tento informační kanál jsem odeslal všem, kdo si Evernote ScanSnap objednali, a získal tak jednoduchou možnost, jak ostatním odkudkoliv zasílat změny ve stavu objednávky. Dotyční si mohou tento informační kanál kdykoliv otevřít a okamžitě vědí o posledním postupu.

Objednávka ScanSnap v Evernote

Jak jsem informační kanál vytvořil? Již na první pohled je to pravděpodobně zřejmé, nicméně pro jistotu uvádím stručný postup.

  1. Vytvořil jsem běžnou poznámku Objednávka Evernote ScanSnap – stav ve svém zápisníku B Archiv
  2. Do poznámky jsem vložil tabulku, která popisuje datum aktualizace (můžete využít klávesovou zkratku ALT+SHIFT+D nebo SHIFT + ⌘ + D pro vložení aktuálního data; ostatně užitečné klávesové zkratky jsme popisovali v posledním článku) a stav (objednání, potvrzení, odeslání…)
  3. Pod tabulku jsem vložil ještě fotky, které mi zprostředkovala služba Shipito
  4. Vytvořil jsem veřejný odkaz na poznámku přes funkci Copy Share URL
  5. Odkaz jsem poslal e-mailem všem, kdo si objednali a zaplatili Evernote ScanSnap
  6. Poznámku jsem si vložil také do Zkratek (Shortcuts) v Evernote, abych se k ní rychle dostal také já

Veřejná poznámka Evernote ScanSnap

Nyní vždy, když přijde nová zpráva ze skladu nebo od přepravce, stačí přidat nový řádek s aktualizací a změna se promítne také do veřejné poznámky. Jak prosté, že?

Jak využíváte veřejné poznámky vy? Máte také nějaký speciální postup, který vám či ostatním pomáhá?

Evernote poznámka jako informační kanál
5 (100%) 1 vote

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
Starší příspěvky:
Klávesové zkratky v Evernote
Užitečné klávesové zkratky pro Evernote

Pro skutečně rychlou práci s Evernote doporučuji na svých školeních Evernote nebo třeba drobných kurzech Evernote: každý den a na...

Zavřít