Evernote pro Mac: lepší psaní poznámek, rychlejší synchronizace a stovky oprav

30.9.2014
Martin Švec

*** Tento článek byl publikován jako novinka na blogu Evernote a volně přeložen do češtiny. Překlady článků z blogu Evernote budou volně přístupné do 30. září 2014 a poté budou k dispozici pouze členům LifeNotes klubu. ***

Víte, co je lepší než přidání nové funkce? Tisícinásobné vylepšení spousty těch existujících. A právě toto přináší poslední aktualizace Evernote pro Mac.

Po několik měsíců tým vývojářů v tichosti předělával všechny základní aspekty aplikace. To nám umožnilo vypořádat se s rychlostí, synchronizací a editováním komplexnějším způsobem, než kdybychom vylepšení dělali postupně. Z vnějšku se víceméně nic nezměnilo, avšak uvnitř se jedná o zcela nový Evernote vytvořený tak, aby vykouzlil úsměv na milionech tváří.

Získejte nejnovější Evernote pro Mac nebo zkontrolujte aktualizace aplikace.

Lepší poznámky

Jednou z oblastí, na kterou jsme se zaměřili, bylo přepracování editoru poznámek. Cílem bylo přinést uživatelům více možností při vytváření a editování poznámek, sjednocení těchto funkcí pro všechny naše platformy a příprava půdy pro další skvělé funkce v budoucnosti.

Změna velikosti obrázků

Tato funkce je zásadní. Po kliknutí na libovolný obrázek v poznámce můžeme změnit jeho velikost tažením za roh obrázku. Tím odpadá nutnost rolování velkými obrázky. Stačí si velikost obrázku nastavit podle potřeby. Tato funkce umožňuje vizuálně zlepšit poznámky, aniž byste museli měnit originální obrázek. Pokud někdy později budete chtít tento obrázek použít, bude mít původní velikost.

Evernote a obrázky v Mac

Lepší zaškrtávací políčka (checkboxy)

Zaškrtávací políčka v poznámkách jsme předělali tak, aby byly větší a čistější. Nyní jsou lépe vidět a snadněji se zaškrtávají.

Vylepšené tabulky

Tabulkové procesory jsou výborné pro finance a vzorce, nehodí se však pro vytváření seznamů nebo projektových plánů. Pro většinu tabulek, které vytvoříte, je Evernote tím pravým nástrojem. Nový editor tabulek nabízí všechny možnosti, které při tvorbě tabulky očekáváte: mazání řádků a sloupců, změnu barvy a změnu velikosti buněk pomocí tažení. Pokud už jste s tabulkami v Evernote setkali, budete mít z této aktualizace velkou radost.

Evernote a tabulky v Mac

Vylepšená synchronizace

Synchronizace nyní funguje mnohokrát rychleji než dříve. Uživatelé Evernote Business a ti, co mají velké množství sdílených poznámkových bloků, pocítí největší vylepšení.

Relevantnější vyhledávání

Náš Augmented Intelligence team tvrdě pracuje na přehodnocení zobrazování výsledků vyhledávání. Datum vytvoření poznámky může být užitečný údaj, avšak v mnoha případech není tím nejlepším indikátorem pro to, že první poznámka zobrazená ve výsledcích vyhledávání je ta, kterou hledáte. Nyní jsou poznámky zobrazovány podle důležitosti. Jako první se při vyhledávání zobrazí poznámky, u nichž předpokládáme, že jsou nejvíce relevantní (na základě různých parametrů).

Vyhledávání v Evernote na Mac

Podle přání je vždy možné přepnout do klasického třídění výsledků vyhledávání.

Mnoho oprav

Pokud už toho předěláváte tolik, můžete také opravit mnoho věcí. Opravili jsme více než 500 chyb a 200 různých zhroucení aplikace, které se stávají uživatelům. Je to zásadní vylepšení stability ve srovnání s předchozími verzemi. Je to jedna z věcí, které nám přináší opravdovou radost.

Vyhledávání poznámek pomocí Spotlight

Pro ty z nás, kteří preferují klávesové zkratky před saháním po myši, je Spotlight darem z nebes. V této aktualizaci je možné pro vyhledávání v Evernote využívat Spotlight. To je zvláště užitečné, pokud Evernote běží v pozadí. Stiskněte klávesovou zkratku CMD+mezerník a začněte psát. Poznámky z Evernote se objeví ve výsledcích vyhledávání, aniž byste museli sundat prsty z klávesnice. Spotlight je také dostupný kliknutím na lupu v pravém horním rohu obrazovky, to ale trochu ztrácí na vtipu.

Je toho více…

  • Výběr poznámkového bloku v okně poznámky si pamatuje naposledy použité poznámkové bloky.
  • Rychlejší spouštění aplikace.
  • Znatelně menší spotřeba energie.

Pracovali jsme na této aktualizaci poměrně dlouho. Nemusí vypadat příliš odlišně, má však mnoho vlastností, o které nás uživatelé žádali už dlouhý čas. Doufáme, že se vám bude líbit. Dejte nám vědět, co si o tom myslíte.

Dostupnost

Aktualizace je k dispozici každému, kdo si stáhne Evernote přímo z naší webové stránky. Pokud používáte Evernote stažený přes Mac AppStore, objeví se aktualizace velmi brzy.

Evernote pro Mac: lepší psaní poznámek, rychlejší synchronizace a stovky oprav
5 (100%) 2 votes

The following two tabs change content below.

Martin Švec

Redaktor
Oslovují mě věci, které fungují. A když fungují navíc dobře a jednoduše, oblíbím si je. Kolem sebe jich mám několik a z těch, na které si nemohu sáhnout, vede Evernote. Trávím s ním už pár let a myslím, že toho o mě ví víc, než já o něm :)
Starší příspěvky:
Evernote na LNLive2014
Evernote ScanSnap v praxi (#LNLive2014)

6. září 2014 proběhlo v pražské Pracovně první setkání fanoušků a uživatelů Evernote v ČR. LifeNotes Live 2014 nabídlo tři přednášky, otevřenou...

Zavřít