Evernote Handwriting na Androidu

Pokud používáte Evernote opravdu naplno, pak jsou pro vás možnosti přidat do poznámky fotografii, video nebo audio poznámku asi běžně používané. Ale co takové ručně psané poznámky (Handwriting)? Setkali jste se s nimi už, nebo je dokonce aktivně využíváte?

Přiznám se, že i přes to, že často pracuji na tabletu, pro mě Handwriting není úplně optimální – psát poznámky šmatláním prstem po displeji mi nepřijde dost pohodlné na to, abych jej využíval aktivně. Na druhou stranu – při použití stylusu se to může změnit a Evernote Handwriting se může stát opravdu dobrým pomocníkem třeba při kreslení schémat nebo náčrtků například z firemních porad.

Jak to vypadá?

Po výběru přidání Handwriting poznámky se nám zobrazí čistý list pokrytý světle šedými tečkami, které tvoří čtvercovou síť. Na tomto listu můžeme začít okamžitě řádit. V horní liště máme pět tlačítek se základními funkcemi, které pro práci potřebujeme. V prvním máme možnost výběru ze čtyř barev (černá, modrá, zelená a červená) a tří tlouštěk štětce. Na nakreslení mistrovského díla to sice není, ale jak jsem psal v úvodu – na jednoduchá schémata a náčrtky to bohatě stačí.
Evernote Handwriting

Jako další máme tlačítko na mazání. Můžeme buď mazat pomocí šmatlání po displeji, nebo vymazat celou stránku.
Evernote Handwriting

Další možností mazání je pomocí tlačítka výběru a kliknutí na mazání. Odstraní se tak pouze to, co je ve vybrané oblasti.
Evernote Handwriting

Poslední dvě tlačítka slouží na posun o jeden krok zpět nebo vpřed pro případ, že chceme udělat změnu.

Pokud nám nestačí místo na ploše, můžeme si pomocí šipky ve spodní části zobrazit další místo na listu a pokud i to je málo, změní se šipka na symbol + a přidá další stránku. Takto můžeme pokračovat tak dlouho, dokud budeme potřebovat.

Po uložení poznámky je možné obrázky editovat, takže v případě jakýchkoli změn můžete měnit jak se vám zachce. A na závěř jsem pro vás připravil ještě malou ukázku práce s touto skvělou funkcionalitou v podobě videa.

Ohodnoťte článek

The following two tabs change content below.
Jsem mladý člověk, který se pomalu ale jistě prokousává svým životem. Fanoušek fantasy jakéhokoli druhu toužící vytvořit svět mezi Pratchettem a Sapkowskim. Milovník černého humoru a několikrát neúspěšně léčený prokrastinátor se sklony k nikdy nekončícímu osobnímu rozvoji který se ne a ne podařit. Mám rád posezení s přáteli u dobrého piva či vína.
Starší příspěvky:
Evernote setkání s LifeNotes
LifeNotes Live – setkání nad Evernote

Na podzim uspořádám první větší setkání Evernote uživatelů v ČR. Místem setkání bude určitě Praha a termínově to vidím na...

Zavřít