Evernote Food

20.10.2014
Milan Třešňák

“Evernote, nejlepší kuchař. Bez Evernote nejsou koláče. Co si kdo navařil, to si taky Evernote. “ Lidoví mudroslovci

Pokud jídlo není jenom „to něco“ v závodce, případně je to váš koníček a nebo je to přímo ta nejdůležitější věc na světě, hned po Evernote, tak čtěte dál – Evernote Food by pro vás mohla být zajímavá volba. Vy ostatní čtěte také, dobré jídlo je skvělé a ve spojení s Evernote je to ďábelsky přitažlivá kombinace. 42 z 30 uživatelů doporučuje ke čtení tohoto článku nějakou chuťovku (jednohubka, dobrý sýr, …) podpořenou libovolným akcelerátorem chuti (víno, pivo, …). Naladěni? Dobrá, jdeme na to.

Evernote Food

Evernote Food je mobilní nadstavba Evernote (Android a iOS) pro správu receptů a poznámek souvisejících s jídlem. Všechny recepty a poznámky se ukládají do Evernote účtu. Je možno si zvolit zápisníky i štítky, tj. jedná se o úplně běžné poznámky.

Výchozí obrazovka

Výchozí obrazovka nabízí přehledně všechny ovládací prvky, které v programu jsou. Není tedy třeba něco dlouze studovat. Jednotlivé nabídky jsou:

 • Explore recipes – vyhledávání a prohlížení receptů z přednastavených zdrojů
 • My Cookbook – přehled receptů uložených v poznámkách ve vašem Evernote
 • Restaurants – přehled vašich tipů k návštěvám, ale i poznámek k již navštíveným restauracím
 • My Meals – všechny “Evernote Food” poznámky a recepty uložené v Evernote
 • + – přidání nové poznámky
 • Go to recently viewed – naposled navštívené poznámky, recepty
 • Synchronizační tlačítko
 • Tlačítko nastavení

Explore recipes

Ideální místo pro inspiraci a načerpání nových podnětů. V této sekci procházíte recepty z více jak 100 internetových zdrojů. V případě, že vás něco zaujme, přes Web Clipper si je uložíte jako Evernote poznámku k pozdějšímu přečtení. Recepty lze samozřejmě vyhledávat a všechny zdroje jsou i doplněny krásnými fotografiemi (slinověsbíhacími).

My Cookbook

Přehled všech uložených receptů. Jednak těch uložených přímo přes Evernote Food a jednak receptů uložených přímo do Evernote. Pokusí se je vyhledat automaticky, ale samozřejmě to umí i s vaší dopomocí.

Restaurants

Umožní vám vyhledávat restaurace v okolí (podle polohy), případně i ty vzdálenější (až na konci světa) a zobrazit pro ně základní informace, případně hodnocení jiných uživatelů (využívá dat Foursquare). Vyhledávat můžete např. i podle typu kuchyně. Nalezené restaurace si samozřejmě můžete jako poznámky ukládat pro další použití. Pokud si k restauraci po návštěvě vytvoříte poznámku (My Meals), tak ji zde samozřejmě také naleznete.

My Meals

Místo pro všechny vámi vytvořené poznámky, tj. vaše recepty, poznámky k vaření, informace k restauracím, nebo třeba fotografie z jejich návštěvy.

Tak to je krátké představení této aplikace. Bližší informace, návod jak používat a nějaké zážitky a tipy z praxe sepíši posléze. Již Evernote Food používáte, chystáte se na to nebo vám to naopak nedává vůbec smysl? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem.

Evernote Food
4.33 (86.67%) 3 votes

The following two tabs change content below.

Milan Třešňák

Redaktor
Fanda GTD, myšlenkových map, seberozvoje, funkčních a jednoduchých věcí, vše testováno v korporátním prostředí. Milovník sci-fi, dírkových komor, časosběrných videí a dobrého jídla.

Latest posts by Milan Třešňák (see all)

 • Pavel Vokoun

  Ze začátku jsem používal, a musím uznat že na iPadu je ta aplikace opravdu nádherná..Ale nejsem kuchtík ani vymetač barů, takže jsem ji odinstaloval.
  Obávám se že i sám evernote ji posílá na vedlejší kolej stejně jako Evernote Connect. Jejich business zaměření jde s jejich novým heslem že „Evernote is for your Life’s work“ Tedy produktivita, a productivita…

  • Milan Třešňák

   Tak určitě to není vlajková loď EV, do profi produktu jí pár věcí určitě chybí, ale pro mně jako kuchtíka, jedlíka a evernouťáka je to příjemná aplikace, kterou rád používám a doufám, že uplně jí EV „neodstřelí“ a nějaký vývoj tam bude.

 • Pingback: Jak eviduji recepty v Evernote - LifeNotes()

 • Dobrý den, ukládám si do EN Food v Androidu všechna jídla v restauracích, ale v posledních měsících mi nefunguje vyhledání restaurace podle mé polohy jen na základě mobilního signálu, případně místní WiFi :-(, a nehodlám jen kvůli tomu pokaždé chodit ven ;-).
  Máte prosím někdo zkušenost co s tím?

  • S tím bohužel zkušenosti nemám. Evernote ukončil podporu aplikace, ale nemyslím si, že by to na GPS mělo mít vliv. Možná se pletu.

 • Pingback: Evernote končí s recepty a vařením | LifeNotes()

Starší příspěvky:
Evernote na LNLive2014
Diskuze s řečníky (#LNLive2014)

6. září 2014 proběhlo v pražské Pracovně první setkání fanoušků a uživatelů Evernote v ČR. LifeNotes Live 2014 nabídlo tři přednášky, otevřenou...

Zavřít