Event noted – propojte Google kalendář s Evernote

10.8.2014
Jan Hradílek

Vzpomínám, že když jsem s Evernote začínal, ihned se mi zalíbila možnost pořídit přímo v mobilní aplikaci fotku, uložit k ní rychlou poznámku a později se k ní vrátit. Velmi rád si při čekání na autobus nebo jen tak při procházce městem prohlížím plakáty a zajímám se, kde se co děje. Evernote se jevil jako ideální pomocník pro tuto činnost – vytáhnout mobil, spustit aplikaci, pořídit fotku plakátu a zapsat jednoduchou poznámku.

Brzy jsem objevil maličkost, která mi v tom systému chybí – událost na plakátu (třeba koncert nebo výstava) se často vymezují nějakým datem konání. Napadlo mě, že by bylo fajn, kdybych mohl poznámku ihned spojit s událostí v kalendáři a včas si tak na zaznamenanou událost vzpomenout. Evernote obsahuje v základní verzi pouze upomínkovač – jednoduché připomenutí uložené poznámky v zadaný den a čas. Používám pro soukromé účely Google kalendář, kde mám na jednom místě všechny události od narozenin a svátků až po všechny události kterých se mám nebo bych chtěl zúčastnit. Propojit tak Evernote s kalendářem od Google – to by bylo něco!

Po chvilce hledání na internetu jsem objevil řešení, které mne svou jednoduchostí a účelností nadchlo. Službu Event noted najdete na www.eventnoted.com a dělá přesně to co slibuje – jakoukoliv poznámku v Evernote jednoduše přetvoří na událost v Google kalendáři. Stačí jen založit bezplatný účet a propojit s účtem na Google. Pak už jen stačí přidat k poznámce v Evernote štítek „event“, časovou značku a událost je ihned vytvořena v Google kalendáři – vše je pěkně vysvětleno na stránkách služby.

Pro lepší představu jak to funguje jsem nafotil krátký fotopříběh, jak službu využívám:

Fotopříběh EverNoted
V Google kalendáři jsou události zaslané s Evrnote vytvářeny do samostatného kalendáře (Event noted) a události samotné obsahují zpětný odkaz (link) na poznámku v Evernote, takže lze z kalendáře ihned skočit zpět na detail poznámky – v iPhonu se automaticky otevře poznámka v příslušné Evernote aplikaci, z počítače se otevírá webová verze Evernote. Skvělé! Nemusím poznámky k události v kalendáři hledat v Evernote ručně.

Služba funguje od roku 2012 a dle mých zkušeností zatím stabilně a spolehlivě, má však jedno významné ALE – dobře zvažte jak moc paranoidní postoj ke sdílení informací na internetu zastáváte. Služba se netají tím, že jde o projekt bez jakékoliv garance ochrany vašich dat nebo jejich zneužití. Mě osobně to nevadí. Za sebe mohu říci, že když už poskytuji všechny své informace firmě Google, která se mne 20-ti stránkovými uživatelskými podmínkami snaží ujistit, že moje data využije pouze pro reklamu, zpřístupnění třetím firmám a osobám a vůbec jakémukoliv nakládání dle vlastního uvážení (neboť vlastně ta data nejsou moje, ale Googlu), tak nemám problém podělit se s Bernhardhem Casparem von Berlin o totéž.

Event noted – propojte Google kalendář s Evernote
5 (100%) 3 votes

The following two tabs change content below.

Jan Hradílek

Bo dobré nápady se prostě sdílet musí.

Latest posts by Jan Hradílek (see all)

 • Jan Konvička

  Vynikající. Jen je škoda, že nelze zadat i adresu, nebo místo konání eventu. Díky Dane

  • Díky, Honzo, jsem rád, že se líbí. Jen je to práce Honzy Hradílka – já jen publikoval:)

   • Jan Konvička

    Tak dodatečně díky Honzovi!!!! Tohle jsem fakt hledal.

Starší příspěvky:
FastPencil
Publikujte knihy přímo z Evernote

*** Tento článek byl původně publikován na blogu Evernote a redakcí LifeNotes volně přeložen do češtiny. *** Nikdy nebylo jednodušší...

Zavřít