Calendar Connector: Evernote připomínky v kalendáři

Zkoušeli jste někdy v minulosti skvělou aplikaci Sunrise Calendar (psal jsem o ní v posledním článku o užitečných iOS aplikacích) a zaujala vás možnost zobrazit si připomínky z Evernote ve svém kalendáři? Pokud jste z jakéhokoliv důvodu u Sunrise Calendar nevydrželi, mám pro vás skvělou zprávu – své připomínky si můžete nechat zobrazit v jakémkoliv z nejpoužívanějších veřejnosti dostupných kalendářů – ať už tedy pracujete s Google, iCloud, Exchange nebo Outlook.com službou, máte nyní jedinečnou možnost udělat další krok integrací s Evernote. K čemu tato integrace slouží?

  • Uvidíte ve svém kalendáři připomínky s datem a časem z Evernote
  • Upravíte datum a čas připomínky změnou události v kalendáři
  • Změníte název poznámky úpravou názvu události v kalendáři
  • Odstraníte připomínku smazáním události v kalendáři (samotná poznámka se nesmaže)

K propojení použijte Evernote Calendar Connector, který funguje nad Cronofy, což je API pracující právě s těmi neznámějšími službami.

Calendar Connector Evernote - titulek

Jak na propojení kalendáře s Evernote

Běžte na stránku Evernote Calendar Connector a v sekci 1. Connect your calendar klikněte na tlačítko Create connection.

Calendar Connector Evernote - připojení

Dostanete se na obrazovku, ze které si vyberete vámi používaný kalendář – jak jsem psal dříve, na výběr máte z Google, iCloud, Outlook.com nebo Exchange aplikace. Jednoduše klikněte na službu, do které chcete synchronizovat připomínky z Evernote (a zpět), a proveďte připojení.

Calendar Connector Evernote - služby

Následuje připojení vašeho Evernote účtu. Analogicky klikněte na tlačítko Create connection v sekci 2. Connect with Evernote.

Calendar Connector Evernote - připojení Evernote

Celý postup dokončíte výběrem kalendáře v sekci 3. Choose your settings a kliknutím na tlačítko Start Sync.

Calendar Connector Evernote - výběr kalendáře

Jakmile potvrdíte připojení, máte vše nastaveno. Od této chvíle bude probíhat sychronizace všech nových připomínek, které založíte v Evernote, do vašeho kalendáře.

Calendar Connector Evernote - dokončení

Jedná se dokonce o synchronizaci obousměrnou. Pokud v kalendáři upravíte název události, promítne se to také do Evernote poznámky. Totéž platí v případě úpravy časové informace (změna data nebo času) – všechny tyto informace se přenáší také zpět do Evernote.

Calendar Connector Evernote - připomínka v Evernote

 

Calendar Connector Evernote - připomínka v Google kalendáři

 

Z Evernote Calendar Connector se může stát skvělý a nepostradatelný pomocník pro vaši práci s Evernote, obzvláště pokud jej využíváte také pro evidenci úkolů a termínů. Dejte nám vědět, jak jste s ním spokojení.

Calendar Connector: Evernote připomínky v kalendáři
5 (100%) 3 votes

The following two tabs change content below.
Lektor, trenér a konzultant pro sebeorganizaci, cestovatel, sportovec a milovník lidí, kávy a přírody. Je zakladatelem portálu LifeNotes, který sdružuje uživatele Evernote v ČR a SR. Jako podnikatel na volné noze realizuje semináře k metodě sebeorganizace GTD a myšlenkových map. Během tréninků klade důraz na změny, které účastníci realizují, a nikoliv na pouhé předání informací. Jeho semináři prošlo již více než 1000 účastníků - ředitelé, manažeři, obchodníci, konzultanti, asistentky i podnikatelé. Pochází z Ostravy, ale pohybuje se během týdne po celé ČR i v zahraničí. Pokud nevede či nepřipravuje vzdělávací a rozvojové akce, píše články či knihy nebo se toulá po světě.
  • Pavel Vokoun

    Výborně, Jediný důvod pro Sunrise byl právě jeho integrace s Evernote. Teď ho můžu dát pryč! Děkuji za skvělý tip

  • Martin Bucek

    Souhlas s Pavlem. Díky Dane

Starší příspěvky:
Sunrise Calendar
Užitečné iOS aplikace pro práci s Evernote

Článek vyšel v první polovině letošního roku v magazínu SuperApple.cz. Osvojit si základy využívání Evernote není jistě složité. Funkce, které...

Zavřít