Aktualizace Evernote Web Clipper pro Safari

24.8.2014
Martin Švec

*** Tento článek byl publikován jako novinka na blogu Evernote a volně přeložen do češtiny. ***


Vývojáři Evernote kompletně přepracovali Web Clipper tak, aby byl efektivní ve všech směrech. Nová verze obsahuje vylepšení vzhledu clipperu a nástrojů anotací, přibyly další funkce jako například zvýraznění textu nebo volba poznámkového bloku. Pojďme se podívat na jednotlivá vylepšení:

Promyšlený vzhled

Nový, kompaktnější design je vhodný pro různé velikosti obrazovky a nabízí nejdůležitější funkce v závislosti na ukládaném obsahu. V průběhu ukládání webové stránky nyní můžete vidět více z ukládaného obsahu.

Evernote Web Clipper

Ukládání bez rozptylování

Tlačítko „Save“ získalo v novém designu mnohem viditelnější pozici a je spojeno s klávesou enter/return, takže je možné ukládat obsah bez použití myši. Nové rozvržení clipperu umožňuje obsah rychle uložit a okamžitě se vrátit k úkolu, na kterém pracujete.

Přímé anotace

Anotační nástroje se zobrazí v okamžiku, kdy ukládáte snímek obrazovky. Po označení ukládaného obsahu pomocí nitkového kříže se anotační nástroje objeví v okně clipperu.

Evernote Web Clipper

S ukládaným obsahem můžete dělat mnohem více

Jakmile obsah uložíte, můžete v dalším panelu nastavit připomínku pro právě vzniklou poznámku. Tato připomínka pak upozorní vás a ostatní, kteří mají přístup k této poznámce, abyste se ve vhodný čas k poznámce vrátili. Jedná se výborný způsob jak nezapomenout na rezervace letenek nebo hotelu, koupi dárků a na další s časem spojené poznámky.

Evernote Web Clipper

Možnosti pro pokročilé uživatele

Ať už jste začátečník nebo pokročilý uživatel, oceníte další často žádané funkce, které jsme do clipperu přidali:

Vylepšený výběr zápisníku

Jakmile začnete psát název zápisníku nebo štítku, clipper nabízí existující zápisníky a štítky jejich filtrováním ve shodě s napsaným textem.

Zvýrazňovač

Pokud ukládáte obsah jako článek, celou stránku nebo zjednodušený článek, automaticky se nastaví zvýrazňovač, můžete tedy okamžitě označit zvolený text.

Evernote Web Clipper

Nastavení clipperu

Web Clipper nabízí celou řadu nastavení, díky nimž si můžete ukládání stránek upravit podle svého přání. V průběhu ukládání můžete skrýt nebo naopak zobrazit související poznámky, je možné nezobrazovat finální informaci o uložení nastavením „Automatically close Clipper“ v sekci After Clip.

Nastavení Clipperu a klávesových zkratek zobrazíte v menu Options.

Vyzkoušejte nový Clipper v prohlížeči Safari a dejte nám vědět, jaký na vás udělal dojem.

Aktualizace Evernote Web Clipper pro Safari
5 (100%) 1 vote

The following two tabs change content below.

Martin Švec

Redaktor
Oslovují mě věci, které fungují. A když fungují navíc dobře a jednoduše, oblíbím si je. Kolem sebe jich mám několik a z těch, na které si nemohu sáhnout, vede Evernote. Trávím s ním už pár let a myslím, že toho o mě ví víc, než já o něm :)
Starší příspěvky:
Evernote Platform Awards
Hlasování o nejlepší služby spolupracující s Evernote

Od 5. srpna je spuštěno veřejné hlasování o nejlepší aplikace spolupracující s Evernote - Evernote Platform Awards. Stejně jako každý...

Zavřít